Malik Beasley oskarżony o dwa poważne przestępstwa

Malik Beasley oskarżony o dwa poważne przestępstwa

Nie milkną echa wrześniowego zatrzymania obrońcy Minnesoty Timberwolves Malika Beasleya. Równo miesiąc temu zawodnik został aresztowany pod zarzutem posiadania marihuany i posiadania oraz ukrywania skradzionej broni. Wtedy wypuszczono go z aresztu, ale dziś miesiąc po tym zdarzeniu właśnie usłyszał zarzuty.

Zawodnikowi Wilków zostały postawione dwa poważne zarzuty. Według Shamsa Charanii z The Athletic  jest to zarzut piątego stopnia posiadania narkotyków. Drugim natomiast są groźby z użyciem przemocy.

Oba zarzuty są skutkiem aresztowania Malika przez policję 27 września w jego rezydencji w Plymouth pod Minnesotą.

„Współpracujemy z organami prowadzącymi śledztwo i będziemy ostrożnie sprawdzać to co zebrali i przyjrzymy się zarzutom w najbliższych dniach” – mówią adwokaci zawodnika w specjalnym oświadczeniu wydanym dla The Athletic.

Według relacji Beasley miał rzekomo celować z karabinu do pary i ich dziecka znajdującego się w SUV-ie przed domem zawodnika, w którym później policja znalazła 1 i 3/4 funta marihuany ( 1 funt – 454 g). Żona koszykarza miała początkowo twierdzić, że marihuana należała do niej i zakupiła ją w celach medycznych.

Montana Yao, żona Beasleya również odpowie za posiadanie narkotyków. W Minnesocie posiadanie więcej niż 42.5 grama marihuany jest przestępstwem piątego stopnia za które grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Darren Wolfson z 5 Eyewitness News relacjonuje prasowe oświadczenie obrońców Malika, w którym w detalach omówili szczegóły zajścia z września tego roku i zarzuty które zostały postawione ich klientowi:

„Rodzina oświadczyła, że oglądała pobliskie domy ze swoim 13-letnim synem. W pewnym momencie stanęli przed domem otoczonym taśmą. Ofiary usłyszały puknięcie w szybę ich samochodu i ujrzały Beasleya, który celuje w nich z broni palnej. Miał im powiedzieć, żeby wynieśli się z jego własnej posesji. Rodzina miała szybko cofnąć się w stronę drogi i cały czas widziała jak Malik celował do nich, kiedy odjeżdżali z jego prywatnego terenu.”

Inny kierowca, który jechał tamtą drogą w czasie incydentu również potwierdził, że zawodnik Wolves kierował broń w stronę samochodu, w którym siedziała rodzina z dzieckiem.

Policja jest w posiadaniu nagrań wideo z posiadłości Beasleya. Mają one być dowodem, że zawodnik wziął broń z szafy i wyszedł z nią do rodziny przed swój dom. Potem Malik ma pojawiać się też na prywatnych nagraniach, w których według zarzutów krzyczy, śmieje się i wydaje z przyjaciółmi odgłosy przypominające wystrzały.

W dalszej części oświadczenia adwokaci poinformowali, że po uzyskaniu nakazu rewizji, oficerowie policji znaleźli u Beasleya trzy sztuki broni palnej w tym karabin pasujący do opisu zastraszonej rodziny. Znaleziono również więcej niż 835 gramów marihuany.

Również zespół Minnesoty Timberwolves wydał specjalne oświadczenie w sprawie swojego zawodnika:

„Przyjmujemy te zarzuty bardzo poważnie i chcemy pozwolić by cały proces potoczył się naturalnym torem.”

Co warto odnotować to fakt, że zarzuty przyszły dzień po tym jak wiceprezydent Wolves Sachin Gupta skomentował publicznie sytuację finansową zespołu i powiedział, że powinno być miejsce na podpisanie Malika Beasleya, który w tegorocznym offseason będzie zastrzeżonym wolnym agentem. W 14 spotkaniach zakończonego sezonu Beasley notował dla Wilków średnio 20.7 punktów.

„Mamy sporo miejsca poniżej podatku od luksusu. Mamy wolnych agentów w postaci Malika i Juancho Hernangomeza na prawach Birda i będziemy chcieli ich podpisać na kolejny okres. Mamy również 1 pick draftu i sporo miejsca w naszym salary, dobrze się z tym czujemy i będziemy chcieli wykorzystać to w wolnej agenturze” – mówił Gupta.

Wszystko to jednak było mówione zanim Malik Beasley i jego żona usłyszeli oficjalne zarzuty.

Szef Policji Plymouth poinformował również media, że będzie również śledztwo wszczęte przez tzw. CPS czyli Służby Ochrony Dziecka ze względu, że Malik i Montana mają 1.5 rocznego syna. W tym czasie Beasley już 19 listopada ma pierwszy termin swojej rozprawy.

źródło: Youtube/MinnesotaTimberwolves