Luka Doncic: Faktycznie za dużo dyskutuję z sędziami

Luka Doncic: Faktycznie za dużo dyskutuję z sędziami

Jakiś czas temu dziennikarz ESPN Zach Lowe wywołał małą burzę w mediach swoimi komentarzami na temat Luki Doncica. Co ciekawe, sam zawodnik zapytany o to, przyznał poniekąd rację swoim krytykom.

W swoim podcaście Lowe stwierdził:

„Luka stał się jednym z największych płaczków w całej lidze. Praktycznie za przy każdym wejściu pod kosz marudzi do sędziów. Niejeden raz takie zachowania lidera, odbijały się na grze całego Dallas.”

Niedługo później ekscentryczny właściciel Mavericks, Mark Cuban skorzystał z okazji, aby odpowiedzieć dziennikarzowi ESPN:

Teraz jednak o zdanie na ten temat poproszony został sam Luka. W rozmowie z liderem Mavs, Stephen A. Smith postanowił zapytać co sądzi o zarzutach dotyczących jego zbyt częstych kłótni z sędziami:

„Uważam, że mają trochę racji, szczególnie w tym sezonie. Myślę jednak, że w ostatnich meczach już lepiej sobie z tym radzę. Muszę przestać to robić, bo wiem, że to nie jest okej, ale po prostu strasznie chcę wygrywać.”

„Ostatnio nie mieliśmy dobrej passy, ponosząc te 6 porażek z rzędu i w takich sytuacjach robi się czasem rzeczy, których się żałuje. Wiem, że zachowywałem się nie w porządku i muszę wyciągnąć wnioski. Jestem jeszcze młody, więc takich rzeczy muszę się nauczyć.”

Młody czy nie, Doncic pokazał klasę przyznając się do błędu. I faktycznie, w ostatnich spotkaniach mniej skupia się na dyskusjach z sędziami (co nie znaczy, że całkowicie je porzucił), a bardziej na grze. Dzięki temu Mavericks wygrali trzy ostatnie spotkania w tym fantastyczne starcie z Golden State Warriors, w którym Doncic podjął rękawicę rzuconą przez samego Stephena Curry’ego.

YT: Bleacher Report