Lowry wypada z gry na 2 tygodnie, Ibaka wypada na dłużej

Lowry wypada z gry na 2 tygodnie, Ibaka wypada na dłużej

Kontuzje, których doznali zawodnicy Toronto Raptors w piątkowym meczu z Pelicans, wykluczą ich z gry na dłużej, osłabiając dobrze radzących sobie na startu sezonu obrońców tytułu.

Zaloguj się z kodem 'ZKNBA’ i odbierz bonus od PZBUK!

Obrońcy tytułu z założenia powinni być traktowani jako jedni z faworytów do zdobycia mistrzostwa – w tym sezonie jest jednak trochę inaczej. Toronto Raptors po wygraniu Finałów 2019 stracili swojego najlepszego gracza w osobie Kawhi Leonarda, a liga w wakacje trochę im odjechała, tworząc całą masę nowych kontenderów. Mimo wszystko jednak zespół z Toronto zaczął sezon bardzo dobrze – przy bilansie 6-2 zajmują oni wysokie, drugie miejsce w konferencji wschodniej za Boston Celtics. Niestety jednak, teraz pojawiają się pewne trudności.

Tak jak prowadzący Celtics stracą na dłuższy czas kluczowego gracza, Gordona Haywarda, tak też Raptors będą musieli pograć chwilę w niepełnym składzie. W czasie ostatniego meczu przeciwko New Orleans Pelicans, zarówno Kyle Lowry jak i Serge Ibaka doznali urazów, które wykluczyły ich z dalszego uczestnictwa w meczu. Dziś wiemy już, że Lowry nabawił się złamania kości kciuka – tego samego kciuka, który musiał być operowany w czasie offseason. Nie jest to bardzo poważny uraz, ale zawodność tego konkretnego kciuka jest niepokojąca. Kyle Lowry nie zagra przynajmniej 2 tygodnie – wtedy zostanie ponownie przebadany przez lekarzy, a ci stwierdzą, czy może już grać, czy musi jeszcze poczekać.

Serge Ibaka natomiast doznał dosyć mocnego skręcenia prawej kostki. Stadion opuścił w bucie ortopedycznym. Jego również uraz wykluczy z gry, jednak w tym przypadku nie podano żadnych konkretnych terminów. Nieobecność dwóch kluczowych rotacyjnych graczy najpewniej wymusi na trenerze Nicku Nursie sięgnięcie głębiej po graczy rezerwowych, którzy do tej pory dostawali jedynie po kilka minut, jak Stanley Johnson, Rondae Hollis Jefferson, czy Chris Boucher. Kyle Lowry, grający średnio po 36 minut, jest drugą ofensywną opcją Raptors, notując 21,8 punktu, 4,3 zbiórki i 6,5 asysty. Serge Ibaka stanowi natomiast pierwszą opcję z ławki, w czasie 23 minut gry zdobywając średnio 14 punktów, 6,5 zbiórki i 1,3 bloku.

https://www.youtube.com/watch?v=HpfZA8uZc4k

źródło:YouTube/FreeDawkins