Lowry i Valanciunas za Gasola i Conley’a? Grizzlies odrzucili ofertę!

Lowry i Valanciunas za Gasola i Conley’a? Grizzlies odrzucili ofertę!

Wymiana dziwna, niejednoznaczna i… Nieprzeprowadzona. Raptors oferowali Lowry’ego i Valanciunasa za Gasola i Conley’a. Grizzlies nie przystali na takie warunki.

Trade deadline już niebawem, a Grizzlies nie ustają w planie przehandlowania gdzieś swoich liderów i wejścia w  przebudowę. Jak donosi Jake Fisher ze Sports Illustrated, Raptors oferowali Grizzlies Kyle’a Lowry’ego i Jonasa Valanciunasa w zamian za Marca Gasola i Mike’a Conley’a. Klub z Memphis odrzucił ofertę, gdyż wolałby w zamian pozyskać jakichś młodych graczy bądź wartościowych picków w drafcie.

Pomimo faktu, że dowiadujemy się o ofercie już odrzuconej, jest to informacja bardzo cenna. Po pierwsze wiemy, że Raptors są w grze na rynku transferowym i mogą próbować pozyskać jakichś graczy – być może z Memphis Grizzlies, jeśli przedstawią lepszą ofertę. Drugą sprawą jest fakt, że Raptors mogliby bez żalu oddać słabiej spisującego się Kyle’a Lowry’ego, tak jak pozbyli się DeMara DeRozana pozyskując ryzykowny rok kontraktu Kawhi Leonarda ze Spurs.

W przypadku DeRozana informacja pojawiła się, kiedy mleko się już rozlało. Jak jednak zareaguje na taką informację Lowry, który z klubem z Toronto jest od lat mocno związany? Nie jest to na pewno sytuacja zdrowa dla szatni zespołu – zwłaszcza takiego, który walczy o wysokie cele. Grizzlies pokazują natomiast, że wcale nie są pod presją i nie wezmą byle czego za swoje gwiazdy. Prawdę mówiąc oferta złożona z Lowry’ego i Valanciunasa jest dosyć kuriozalna – może gdyby kontrakty obu graczy były schodzące po sezonie, miałoby to sens dla Memphis. Oba są jednak jeszcze warte dwa lata i Grizzlies nic by takim ruchem nie zyskali. Raptors w sumie też nic nie tracąc, wykonując telefon – a nuż się zgodzą. Straciliby dopiero wtedy, kiedy oferta ta wyciekłaby do mediów. Ups…

źródło:YouTube/House of Highlights