Los Angeles Lakers gotowi oddać Kyle’a Kuzmę

Los Angeles Lakers gotowi oddać Kyle’a Kuzmę

Los Angeles Lakers mimo najlepszego bilansu na Zachodzie zamierzają być aktywni przed trade deadline, albowiem właśnie wpisali na listę transferową Kyle’a Kuzmę.

Podwajamy powitalny bonus od PZBUK – nawet 500 zł

Taką informację przedstawił Sam Amick z The Atlethic. Dziennikarz dodał przy tym, że nie chodzi tutaj o konieczność pozbycia się zawodnika, a raczej o sprawdzenie co ciekawego rynek zaoferuje własnie za to nazwisko. Jest to tym bardziej interesujące, że jeszcze kilka dni wcześniej Shams Charania twierdził, że Kuzma ma status nietykalnego zawodnika. Najwyraźniej Rob Pelinka nie ma tak wysokiego mniemania na jego temat.

Trudno się dziwić. Lakers planują walkę o tytuł, a Kyle Kuzma do tej pory mocno zawodzi. Mniejsza rola, borykanie się z kontuzjami i gra z ławki poważnie wybiły z rytmu skrzydłowego. Kuzma zalicza najgorszy sezon w karierze – 12 pkt, 3,5 zb i 42% z gry nie zwalają z nóg, jak na trzecią opcję ataku LAL, a taka przecież miała być jego rola. Szczególnie, że Kyle późno pojawił się w lidze, a co za tym idzie ma już 24 lata (w lipcu 25), zatem wielkiego wybuchu talentu już raczej nie uświadczymy.

Dlatego też status nietykalnego z pewnością nie byłby tu na miejscu. Jeśli pojawi się korzystna oferta, Pelinka nie będzie (i nie powinien) mieć żadnych wątpliwości. Tym bardziej, że Kuzma wciąż zarabia niewielkie pieniądze, zatem chętnych nie powinno zabraknąć.

Fani spiskowych teorii zaraz z pewnością przypomną o niedawnym „incydencie” z udziałem prywatnego trenera Kyle’a, który wychwalał Kawhi Leonarda krytykując w social media LeBrona. A przecież wiadomo co spotyka kolegów z drużyny Jamesa, którzy zajdą mu za skórę.

Tym samym bardzo możliwe, że już wkrótce odejdzie ostatni z całej utalentowanej młodzieży z LA, która ostatecznie w Mieście Aniołów nie osiągnęła żadnego sukcesu, lecz generalnie poza Los Angeles gra całkiem nieźle.

https://www.youtube.com/watch?v=N69KOQtaipk

Źródło: Youtube.com/FreeDawkins