Los Angeles Clippers budują własną halę

Los Angeles Clippers budują własną halę

LA Clippers od dłuższego czasu szukali możliwości zbudowania własnego domu, którego nie musieliby dzielić z Lakers. Za kilka lat ma się to zmienić.

Los Angeles Clippers przez niemal wszystkie lata swojego istnienia pozostawali w cieniu LA Lakers. Od dłuższego czasu jednak LAC skutecznie wypierają ze świadomości kibiców takie podejście. Jednym z kroków w tym dobrym kierunku ma być budowa nowej hali, której Clippers nie musieliby dzielić z ani z Jeziorowcami, ani z Los Angeles Kings (NHL), ani z nikim innym.

Charyzmatyczny właściciel drużyny, Steve Ballmer już w styczniu powiedział wprost, że jego zespół musi mieć własny dom. A Steve jeśli już się za coś zabiera, to oczywiście chce to zrobić jak najlepiej:

„Mój cel jest prosty. Chcę, żeby Clippers mieli najlepszą halę spośród wszystkich drużyn na świecie. Dla mnie oznacza to nieporównywalne z niczym środowisko dla zawodników, fanów, sponsorów i całego miasta.” 

Nowym domem Clippers ma się stać Inglewood w Kalifornii, należące do obszaru metropolitarnego Los Angeles. Wczoraj opublikowano zajawkę nowego obiektu i wszystko wygląda zgodnie z założeniami Ballmera:

Źródło: Youtube.com/LA Clippers

Sam wygląd to nie wszystko. Szczegóły przedstawione przez dziennikarzy potwierdzają, że będzie to niezwykły projekt. 18,5 tys. miejsc, obok samej areny centrum treningowe, siedziba zarządu, centrum medyczne, centrum edukacyjne, sklepy i restauracje. Innymi słowy full service. Ponadto, cały projekt powstanie na niemal 11-hektarowej działce należącej do miasta, lecz zostanie całkowicie sfinansowany z prywatnych środków, a koszty wyceniane są na około miliard dolarów.

Inwestycja ta ma stworzyć ponad 10 tysięcy nowych miejsc pracy. Ballmer zagwarantował, że w ramach wspierania lokalnej społeczności, 30-35% tych miejsc przypadnie mieszkańcom Inglewood. Budowa hali ma ruszyć w 2021 roku i być gotowa na rok 2024, kiedy to LAC kończy się umowa ze Staples Center.

W takim wypadku nie zostaje nic więcej, jak zdobycie jakichś konkretnych bannerów do powieszenia w nowym domu. Czy już w tym sezonie zdobędą ten jeden, najważniejszy za zdobycie mistrzostwa? Zdaniem bukmacherów na PZBuk mają na to największe szanse w nadchodzącym sezonie. Zarejestruj się i uzyskaj podwojenie depozytu wejściowego już dzisiaj.

Źródło: Youtube.com/LA Clippers