Boston Celtics podpisują Tacko Falla!

Boston Celtics podpisują Tacko Falla!

W czwartkowy wieczór Boston Celtics ogłosili podpisanie kilku nowych graczy na nowy sezon. Wśród nich znalazł się także Tacko Fall.

Tacko Fall to jeden z najbardziej ekscytujących młodych zawodników. Prawdziwie olbrzymi środkowy (231 cm wzrostu!), wzbudzał oczywiście wielkie zainteresowanie, niestety jednak żaden zespół nie zdecydował się wybrać go w drafcie.

Szansę na zaistnienie zaoferowali mu Boston Celtics angażując Falla do gry w ich drużynie podczas tegorocznej Ligi Letniej w Las Vegas. Tacko odwdzięczył się 7 pkt, 4 zb i 1,4 blk na mecz przy skuteczności rzędu 77% z gry.

Oczywiście przed graczem bardzo dużo pracy, a sam fakt podpisania kontraktu jeszcze nie gwarantuje udziału w meczach. Tacko najprawdopodobniej większość sezonu spędzi w G-League, tym bardziej, że w hierarchii środkowych wyprzedzają go Enes Kanter i Robert Williams. Najważniejsze jednak, że Ainge znalazł dla niego miejsce. Jeśli Tacko będzie ciężko pracował, nie ma żadnych przeciwwskazań, aby stał się regularnym członkiem rotacji. Przykład Bobana Marjanovica świetnie to ilustruje.

A w kontekście Bobana, to chyba wszyscy nie możemy doczekać się jego potencjalnego starcia z dotychczasowym największym graczem NBA. Wyobrażacie sobie tych dwóch gigantów naprzeciw siebie na parkiecie?

Źródło: Youtube.com/NBA