Legia idzie za ciosem! Jest kolejny transfer Polaka

Legia idzie za ciosem! Jest kolejny transfer Polaka

Legia idzie za ciosem! Jest kolejny transfer Polaka
Dominik Grudziński / foto: Andrzej Romański / PLK

Szefowie Legii Warszawa nie próżnują. Są bardzo aktywni na rynku transferowym. Z naszych informacji wynika, że zdobywca Pucharu Polski w sezonie 2023/2024 właśnie pozyskał kolejnego Polaka. To Dominik Grudziński z PGE Spójni Stargard.

Nazwisko Dominika Grudzińskiego było jednym z ciekawszych na liście wolnych Polaków do wzięcia. Koszykarz ma za sobą udaną drugą część sezonu, gdy wskoczył do rotacji w miejsce kontuzjowanego Adama Brenka. Polak wykorzystał swoją szansę i był ważną częścią zespołu w kluczowych fragmentach rozgrywek.

Niektórzy mówią nawet o tym, że Grudziński był największym objawieniem sezonu 2023/2024 w ORLEN Basket Lidze. A ciekawostką jest fakt, że jeszcze w styczniu-lutym wcale się na to nie zapowiadało, a sam zawodnik rozważał transfer do I ligi. Były oferty z Bydgoszczy i Pelplina. Ostatecznie pozostał w Stargardzie, ufając jeszcze raz trenerowi Machowskiemu. To okazało się strzałem w dziesiątkę.

Grudziński w fazie play-off miał średnio ponad 7 pkt na mecz. W ostatnim starciu przeciwko Śląskowi Wrocław zdobył 15 oczek, trafiając 5 z 10 rzutów z gry. Jego największe atuty to dynamika, szybkość i atletyzm. Dysponuje też niezłym wykończeniem na kontakcie z rywalami i rzutem z dystansem.

Każda oferta daje mi dużo radości na twarzy. Apetyt rośnie w miarę jedzenia i chcę występować w drużynie, która gra o medale. Nie ukrywam, że Legia jest jednym z tych klubów, które interesują mnie najbardziejmówił nam ostatnio Dominik Grudziński.

Teraz swoje umiejętności będzie rozwijał pod okiem Ivicy Skelina w Legii Warszawa. Z naszych informacji wynika, że 26-letni Polak podpisał dwuletnią umowę ze stołecznym klubem. Mówi się, że Grudziński skorzysta także pod względem finansowym na transferze do Warszawy. W jego umiejętności i potencjał mocno wierzy Aaron Cel, dyrektor sportowy Legii.

Klub ze stolicy podpisał wcześniej umowę z Andrzejem Plutą (także na 2 lata). Ważne kontrakty mają również Michał Kolenda i Ray Cowels. W klubie z Warszawy nie będzie grał za to Adrian Bogucki, który wybrał ofertę Śląska Wrocław.

superbet logo ZAŁÓŻ KONTO I OGLĄDAJ MECZE PLK ZA DARMO! 📺🤩

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.