LeBron James zarażony koronawirusem

LeBron James zarażony koronawirusem

Obecny sezon nie oszczędza LeBrona Jamesa. Lider Los Angeles Lakers niedawno wrócił do gry po przerwie spowodowanej urazem mięśni brzucha, a już czeka go kolejna pauza. Tym razem z powodu koronawirusa.

LeBron został objęty ligowym protokołem bezpieczeństwa przed samym startem dzisiejszego pojedynku przeciwko Sacramento Kings. James wykonał 3 testy przed meczem z których dwa dały pozytywny wynik. Teraz skrzydłowego Lakers czeka co najmniej 10 dni przerwy od gry, chyba że dostarczy lidze dwa negatywne wyniku testów wykonanych w przeciągu 24 godzin.

LeBron, podobnie jak cały zespół LA Lakers jest zaszczepiony przeciwko koronawirusowi. I choć Frank Vogel nie chciał odpowiedzieć na pytanie o przebieg choroby, to Anthony Davis potwierdził, że James jak dotąd przechodzi zarażenie bezobjawowo. Tym samym, Jeziorowcy będą musieli radzić sobie bez swojego lidera w starciach przeciwko LA Clippers, Boston Celtics i Memphis Grizzlies. Pod znakiem zapytanie stoi także występ w meczu z OKC Thunder, które odbędzie się 11 grudnia.

Pozbawionym swojego najlepszego zawodnika Jeziorowcom nie zabrakło dzisiaj motywacji i zdecydowanie pokonali Sacramento Kings 117-92, głównie za sprawą duetu Westbrook/Davis:

YT: GMFB

Jak będzie w kolejnych spotkaniach?