LeBron i Curry kapitanami ASG

LeBron i Curry kapitanami ASG

Znamy wyniki głosowania do All-Star Game 2018. Zgodnie z przewidywaniami na Wschodzie kapitanem drużyny został LeBron James, który zdobył również największą liczbę głosów spośród wszystkich uczestników. Na drugim wybrzeżu, kapitanem wybrano Stephena Curry’ego, którego przewaga nad Durantem była niewielka.

Poznaliśmy również starterów z każdej konferencji, choć jak wiadomo, pierwsze piątki uformują się dopiero za sprawą wyboru obu kapitanów. Zostaną one ogłoszone 25 stycznia wraz z rezerwami wybranymi przez trenerów.

A oto starterzy wybrani z każdej konferencji, w kolejności zgodnej z ilością zebranych głosów:

Wschód:

LeBron James – 27 pkt, 8 zb, 8,8 ast

Giannis Antetokounmpo – 28 pkt, 10 zb, 4,6 ast

Kyrie Irving – 24 pkt, 5 ast

Joel Embiid – 23,8 pkt, 10,8 zb, 2 bl

DeMar DeRozan – 25 pkt, 4 zb, 5 ast

Zachód:

Stephen Curry – 27,7 pkt, 5 zb, 6,5 ast

Kevin Durant – 26 pkt, 7 zb, 2 blk

James Harden – 32 pkt, 5 zb, 9 ast

Anthony Davis – 26,7 pkt, 10,5 zb, 2 blk

DeMarcus Cousins – 25 pkt, 12,7 zb, 5 ast

Warto wspomnieć, iż gdyby liczyły się tylko głosy fanów, anie także zawodników i dziennikarzy, w pierwszej piątce Zachodu wybiegłby Manu Ginobili, który miał mniej głosów na Zachodzie tylko od Curry’ego i Duranta. Niestety, Argentyńczyk nie wybiegnie w pierwszej piątce i prawdopodobnie w ogóle nie zagra w tym roku w All-Star Game.

Jakie składy uformują się spośród tych zespołów? Na razie możemy tylko przypuszczać. Jest duża szansa na parę Curry/Giannis, chociaż wtedy Stefek musiałby chyba odpuścić Duranta. Jak sam mówi:

„Nie wiem jakie będą rezerwy, więc muszę wybrać spośród starterów. Giannis… Wsadził nade mną w zeszłym roku. Może trzeba go wybrać, żeby przypadkiem się to nie powtórzyło.

Swoich wyborów nie podał LeBron twierdząc jedynie, że chce stworzyć najlepszy możliwy zespół. Oby mu się to udało i oby All-Star Game było ciekawsze w tym roku niż w ostatnich latach

https://www.youtube.com/watch?v=LmjrxDczKqw