LeBron celuje w punktowy rekord Kareema

LeBron celuje w punktowy rekord Kareema

LeBron James osiągnął już praktycznie wszystko w sportowym świecie. Jak jednak przystało na wybitnego zawodnika, wciąż stawia przed sobą nowe, coraz ambitniejsze cele.

Podwajamy powitalny bonus od PZBUK – nawet 500 zł

LeBron nie zwalnia tempa i choć dzisiaj kończy 35 lat, wygląda fantastycznie na boisku koszykarskim, co zresztą potwierdza cyferkami. Przewodzi lidze w średniej asyst na mecz, do czego bez problemu dokłada średnio 25 pkt i 7,5 zb każdego wieczoru. Taka postawa gwarantuje mu wysoką lokatę we wszelkich rankingach MVP.

Na LeBronie jednak takie rzeczy już nie robią większego wrażenia. On celuje wyżej. Tam, gdzie niewielu ma w ogóle odwagę spojrzeć, czyli w rekord, przez wielu uważany za niemożliwy do pobicia. 38 tysięcy 387 punktów zdobytych przez Kareema Abdul-Jabbara:

„Skłamałbym mówiąc, że nie patrzę na ten rekord. Oczywiście nie zamierzam sobie zakładać: 'Jeśli zagram jeszcze tyle i tyle czasu, zdobywając tyle i tyle punktów…’, bo nigdy nie robię takich rzeczy. Zawsze pozwalam wszystkiemu przyjść naturalnie. Ale z całą pewnością mam go na celowniku.”

Cel doprawdy imponujący, ale przecież LBJ nigdy nie stawiał sobie nisko poprzeczki. Takie osiągnięcie wbrew pozorom jednak wciąż jest bardzo odległe. Obecnie James ma na koncie 33 347 punktów, czyli 5040 punktów mniej niż Kareem. W ostatnich 4 latach, LeBron zdobywał średnio 1900 punktów na sezon. Przy założeniu, że utrzyma to tempo, pokona Jabbara dopiero gdzieś w trakcie sezonu 2022/23.

Nie jest to niemożliwe, ale z pewnością do łatwych nie będzie należało. Kluczem do pobicia rekordu oczywiście będzie zdrowie. Jeśli tylko ciało LeBrona wytrzyma kolejne obciążenia, wizja przekroczenia i tej magicznej granicy wyznaczonej przez Kareema, stanie się coraz bardziej realna. Szczególnie, że obecnie LBJ może liczyć na znacznie więcej odpoczynku, mając obok siebie gracza tej klasy co Anthony Davis.

Czy talenty LeBrona zdołają wygenerować więcej punktów, niż najgroźniejsza broń w historii ligi, czyli słynny skyhook?

Źródło: Youtube.com/NBA