Lakers podpisują kontrakty z Greenem, Caldwell-Popem i McGee

Lakers podpisują kontrakty z Greenem, Caldwell-Popem i McGee

Los Angeles Lakers nie udało się pozyskać Kawhi Leonarda – to jednak nie koniec walki – teraz czeka ich batalia o uzupełnienie składu sensownymi zawodnikami drugiego i trzeciego szeregu.

No i skończyło się oczekiwanie na Kawhi Leonarda. Ten podjął decyzję o dołączeniu do Clippers, a cierpliwie czekający Lakers zostali trochę z ręką w nocniku. W tym biznesie nie ma jednak czasu na załamywanie rąk – trzeba działać natychmiast, zwłaszcza w tak zaawansowanym etapie Offseason. To dopiero 6. dzień lipca, ale w tym roku wszystko dzieje się tak szybko, że niespodziewanie mamy już zaawansowany etap Offseason. Lakers mają więc LeBrona, Davisa, Kuzmę, Danilsa i Dudley’a, oraz miejsce na maksymalną umowę, na którą nie skusił się Kawhi. Od tego punktu trzeba zacząć budowanie składu na przyszły sezon.

Udało się przywrócić dwóch zawodników, którzy dla Lakers grali już w ubiegłym sezonie. Zarówno Kentavious Caldwell-Pope jak i JaVale McGee mają, według Ramony Shellburne z ESPN, podpisać z Lakers dwuletnie umowy. Caldwell Pope na mocy swojej zarobi 16 milionów dolarów, podczas gdy McGee tylko 8,2 miliona – w jego kontrakcie jest jednak opcja gracza na drugi sezon, która przy ewentualnym dobrym sezonie 2019/20 pozwoli mu w przyszłe wakacje wejść na rynek wolnych agentów i poszukać lepszej oferty.

Do Los Angeles Lakers niespodziewanie dołączy także Danny Green. Spodziewano się, że podejmie on raczej decyzję w oparciu o to, gdzie wyląduje jego kolega jeszcze z czasów gry dla Spurs, Kawhi Leonard. Tak się jednak nie stało – Green finalnie wyląduje w Lakers, podpisując umowę wartą 30 milionów dolarów płatnych w dwa lata. W ten sposób Lakers szybko dorobili się garści dosyć sensownych zadaniowców, jednak ich rotacja wciąż jest jeszcze zbyt krótka:

PG: LeBron James/Troy Daniels
SG:
Danny Green
SF: Kentavious Caldwell-Pope
PF: Kyle Kuzma/Jared Dudley
C: Anthony Davis/JaVale McGee

https://www.youtube.com/watch?v=TtfWJfwTljs

źródło:YouTube/FreeDawkins