Kristaps Porzingis zaatakowany przez kibiców

Kristaps Porzingis zaatakowany przez kibiców

Kristaps Porzingis z pewnością nie zaliczy tego weekendu do udanych. Gwiazdor Dallas Mavericks został napadnięty w swojej rodzinnej miejscowości przez lokalnych kibiców.

Według raportów do jakich dotarli amerykańscy dziennikarze, Porzingis wybrał się ze znajomymi do klubów w rodzinnej Lipawie. Nagle, podczas zabawy wywiązała się bójka pomiędzy Łotyszem, a grupą kibiców. Zgodnie z informacjami, Kristaps był w tej sytuacji ofiarą i to nie on rozpoczął walkę, a jedynie się bronił. Całą awanturę przerwała interwencja ochrony, lecz zanim do tego doszło, Porzingis zdążył ponieść pewne obrażenia. Jego podartą koszulkę i zakrwawioną twarz widać na filmie, który ma miejsce już po całej sytuacji:

https://www.youtube.com/watch?time_continue=7&v=6SAgmKqdGvA

Źródło: Youtube.com/TMZ

Na całe szczęście rozcięcie (które Porzingis otrzymał najprawdopodobniej poprzez cios krzesłem), to jedyne rany jakie odniósł. Dlaczego jednak ktoś zaatakował koszykarza w jego rodzinnej miejscowości? Wszelkie raporty wskazują na to, że powodem bójki miał być transfer zawodnika do Mavericks, który nie wszystkim przypadł do gustu.

Porzingis miał wyrazić chęć opuszczenia klubu z Nowego Jorku w lutym bieżącego roku. Bardzo krótko po tym jego żądanie zostało spełnione, a sam zawodnik trafił do Dallas Mavericks, z którymi najprawdopodobniej podpisze latem długoterminowy kontrakt bliski maksimum.