Koronawirus w Celtics, Lakers, Nuggets i Sixers

Koronawirus w Celtics, Lakers, Nuggets i Sixers

Epidemia koronawirusa szaleje także w NBA. Po ostatnich testach okazuje się, że w czterech kolejnych drużynach znajdują zarażone osoby.

Denver Nuggets, Philadelphia 76ers, Los Angeles Lakers i Boston Celtics to najnowsze organizacje bezpośrednio dotknięte panującą epidemią koronawirusa. Po tym, jak przed zaledwie dwoma dniami dotarły do nas informacje o zarażeniu Kevina Duranta i 3 innych zawodników Brooklyn Nets, wiele organizacji postanowiło także przeprowadzić serię testów. Jak się niestety okazuje, była to słuszna decyzja.

W Filadelfii postanowiono poddać testom całą organizację – od zawodników, przez trenerów, aż po zarząd. Spośród wszystkich pracowników aż 3 okazało się być zarażonych. Chorzy przebywają teraz w izolacji i zostaną poddani leczeniu.

Choroba nie oszczędziła także Denver. Nuggets wczoraj wieczorem ogłosili, że jeden z pracowników organizacji zgłaszał objawy pasujące do zarażenia koronawirusem. Po zrobieniu testów wynik wyszedł pozytywny. Żaden z powyższych klubów nie podał jednak, czy pośród chorych znajdują się zawodnicy.

To jednak nie koniec. Wskutek pojawienia się choroby również wewnątrz Brooklyn Nets testom poddano również ich ostatnich przeciwników, którymi byli LA Lakers. Spośród 17 graczy, testy przeszło 14 zawodników (niektórzy dostali wcześniej zgodę na opuszczenie miasta) i 2 okazało się być zarażonymi. Obaj gracze nie mają żadnych symptomów, lecz znaleźli się już oczywiście na kwarantannie.

Zarząd Jeziorowców przeprowadzi kolejne testy na sztabie szkoleniowym, który miał kontakt z zarażonymi zawodnikami. Klub również zdecydował się nie podawać żadnych nazwisk. Na ten moment wiadomo jedynie, że zdrowy jest Javale McGee, który oficjalnie potwierdził swój negatywny wynik.

Przeciwne informacje natomiast miał dla swoich fanów Marcus Smart z Boston Celtics. Po tym, jak klub wystosował oświadczenie potwierdzające pozytywny wynik jednego z zawodników, Marcus zdecydował się ogłosić, iż to on został dotknięty chorobą.

Na szczęście obrońca Celtów zapewnia, że czuje się dobrze, kładąc jednocześnie nacisk na działania profilaktyczne:

Źródło: Youtube.com/CLNS Media Network

Miejmy nadzieję, że przed nami jak najmniej podobnych informacji.