Kołodziej podpisany. Zdradzamy kolejne ruchy Zastalu!

Kołodziej podpisany. Zdradzamy kolejne ruchy Zastalu!

Kołodziej podpisany. Zdradzamy kolejne ruchy Zastalu!
Maciej Żmudzki / foto: Andrzej Romański / PLK

Przedstawiciele Enea Zastalu BC Zielona Góra ogłosili podpisanie nowej, dwuletniej umowy z Michałem Kołodziej. Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić, klub porozumiał się także z trzema kolejnymi Polakami! Zdradzamy nazwiska!

We wtorek odbyło się posiedzenie rady nadzorczej, podczas którego debatowano m.in. na temat ruchów kadrowych na sezon 2024/2025. Zatwierdzono przedstawione pomysły (konstrukcja polskiej rotacji) przez osoby, które odpowiadają za konstrukcję składu Enea Zastalu BC Zielona Góra.

Pierwszym ruchem kadrowym, który został już ogłoszony przez przedstawicieli klubu, było podpisanie nowej, dwuletniej umowy z Michałem Kołodziejem. Ten ma być jednym z najważniejszych Polaków w drużynie prowadzonej przez Litwina Virginjusa Sirvydisa. 27-latek ma za sobą bardzo udany sezon w barwach zielonogórskiego klubu.

Foto: Andrzej Romański / PLK

Kto dołączy do Kołodzieja? Z naszych informacji wynika, że przedstawiciele Enea Zastalu BC porozumieli się z trzema kolejnymi Polakami!

To Michał Pluta, Michał Sitnik i Maciej Żmudzki.

Ten pierwszy wraca do Zastalu po kilkumiesięcznej przerwie. Grał w tym klubie w sezonie 2023/2024, ale w połowie rozgrywek przeniósł się do I-ligowej Astorii Bydgoszcz. Teraz znów będzie reprezentował barwy zielonogórskiego klubu.

Sitnik ostatni sezon spędził w Śląsku Wrocław, łącząc grę w pierwszym i drugim zespole. Rozegrał 10 spotkań na parkietach PLK, notując łącznie 36 punktów i 8 zbiórek. Ma także za sobą występy w EuroCupie. Teraz ma otrzymać szansę na pokazanie swoich umiejętności w barwach Zastalu.

Żmudzki z kolei ma być ważną postacią podkoszową w Enea Zastalu BC. Koszykarz w ostatnich dwóch sezonach występował w Kingu Szczecin, z którym zdobył mistrzostwo i wicemistrzostwo Polski. Łącznie w obu sezonach rozegrał 66 meczów. Często był chwalony za swoją postawę na parkiecie.

To agresywnie grający center, który potrafi postawić twardą zasłonę, nie boi się także fizycznych pojedynków pod koszem. Wiemy, że kilka klubów o niego pytało. Finalnie 27-latek wybrał grę w Zielonej Górze. Tu powinien otrzymać sporo minut od trenera Sirvidysa.