Kolejna wymiana: Chris Paul w Golden State Warriors!

Kolejna wymiana: Chris Paul w Golden State Warriors!

Kolejna wymiana: Chris Paul w Golden State Warriors!
Photo by Christian Petersen/Getty Images

Kilka dni temu Chris Paul, w ramach dość zaskakującej wymiany, trafił do Washington Wizards za Bradley’a Beala. Jasnym było, że wchodzący w przebudowę Wizards nie potrzebują wysokiej umowy CP#3. Jak podaje Adrian Wojnarowski z ESPN, kontrakt Chrisa Paula jest przesłany dalej, do Golden State Warriors. Wymiana ma prezentować się następująco:

Warrios: Chris Paul

Wizards: Jordan Poole / Ryan Rollins / 1-rund. pick 2030 / 2-rund. pick 2027

Motyw tego ruchu ze strony Golden State Warriors jest chyba dość wymowny. Wygląda to jak przyznanie się do błędu. Błędu, którym było podpisanie tak wysokiego przedłużenia kontraktu z Jordanem Poolem w październiku minionego roku. W poprzednim sezonie zarabiał on jeszcze niespełna 4 miliony dolarów, a od przyszłego zarabiać będzie – przez cztery kolejne lata – średnio nieco ponad 30 milionów. Są to pieniądze, które bardzo zawężają Warriors pole manewru – zwłaszcza w kontekście nowych przepisów CBA.

Kontrakt Chrisa Paula też jest wysoki, jednak nie dość, że jest tylko 2-letni, to jeszcze niegwarantowany. Paula będzie więc łatwo zwolnić, zwalniając tym samym miejsce w salary cap. Miejsce, które może przydać się między innymi na podpisanie nowej umowy z Draymondem Greenem.

Wizards z kolei wzięli Jordana Poole’a, ale chyba nie ma to dla nich większego znaczenia. Jego wysoka umowa będzie po prostu wypełniać salary cap Wizards, które musi być zapełnione. Ważniejsze wydają się być te picki w drafcie. Znowu niskie, znowu w niewielkiej liczbie. Według Shamsa Charanii z The Athletic, pick w pierwszej rundzie 2030 roku ma być zastrzeżony. Cóż, stołeczna ekipa rozmieniła swój trzon, nie dostając w zamian za dużej draftowej rekompensaty.