Klay Thompson: To jeszcze nie koniec naszej dynastii

Po tegorocznych osłabieniach w obozie Golden State Warriors, wielu kibiców wyłączyło już Wojowników z walki o pierścień. Klay Thompson uważa to za spory błąd.

Golden State Warriors po raz pierwszy od lat nie będą uważani za murowanego faworyta do zdobycia tytułu. Ba, zdaniem niektórych mogą mieć problem z wejściem do playoffs. Innymi słowy ich czas już się skończył, dynastia się rozpadła, a teraz pora na dominację zespołów z LA w konferencji zachodniej.

Zdaniem Klaya Thompsona, takie podejście nie jest najmądrzejsze:

„Opinie o końcu dynastii są przedwczesne. Mamy w końcu dwukrotnego MVP ligi, mamy Obrońcę Roku, dodaliśmy D’Angelo Russella, który rozkwita na prawdziwą gwiazdę tej ligi. Straciliśmy co prawda weteranów, ale podobają mi się nasze wzmocnienia. Zachowanie Kevona, dodanie Williego – ci goście są świetni.”

„Plotki o końcu dynastii to zwykła ignorancja. Planuję wrócić jeszcze lepszy i bardziej atletyczny niż przed urazem. Niemądrze jest nas skreślać, tym bardziej, że fundamenty naszej ekipy wciąż są silne.”

Warriors na pewno nie spadną nagle do poziomu ligowego średniactwa, wciąż będą w playoffs, ciągle będą niezwykle groźni. Jednakże, aby utrzymać poziom dynastii musieliby wygrać kolejny tytuł. W tym sezonie nie ma co na to liczyć, ale czy w przyszłych będą bez szans?

Klay Thompson udzielił wywiadu, w którym opowiadał o wielu ciekawych rzeczach, nie tylko szansach Warriors. Obrońca poruszył także problem kontuzji, które dotknęły Dubs:

„Tyle wielkich zespołów w historii zostało ograniczonych przez kontuzje. My w ciągu tych ostatnich pięciu lat i w pięciu Finałach mieliśmy wiele szczęścia. Oczywiście, też miewaliśmy problemy, ale nigdy tak poważne jak to co się wydarzyło w tym roku.”

Faktem jest, że ta, wydawałoby się nieosiągalna w dzisiejszych czasach seria, nie byłaby możliwa bez dużego szczęścia, którym był brak poważniejszych kontuzji w tym czasie, a przynajmniej w kluczowych momentach.

Czy jednak Dubs mają realne szanse na tytuł? Bukmacherzy PZBuk mają co do tego wątpliwości, chociaż wciąż wysoko ich cenią. A Wy?

https://www.youtube.com/watch?v=INya_p6JutQ

Źródło: Youtube.com/FreeDawkins