Khris Middleton zostaje w Bucks – podpisze ogromny kontrakt

Adrian Wojnarowski ma tej nocy sporo roboty. Tym razem donosi o tym, że zgodnie z przewidywaniami Khris Middleton zostanie w Milwaukee Bucks i podpisze z nimi nowy, lukratywny kontrakt. Bucks nie szczędzą swojemu zawodnikowi grosza – Middleton za kolejne pięć lat zarobi aż 178 milionów dolarów. Okazuje się więc, że Jon Horst w dużej mierze utrzyma trzon składu z minionego sezonu – chwilę wcześniej dowiedzieliśmy się o tym, że nowy kontrakt z Bucks podpisze także Brook Lopez.

178 milionów dolarów za usługi Khrisa Middletona to jednak mimo wszystko sporo. Jest on co prawda bardzo dobrym obrońcą, sprawnym strzelcem, coraz lepszym kozłującym, ale to wciąż tylko maksymalnie druga-trzecia opcja ofensywna w liczącym się w walce o tytuł zespole. Bucks pokazali w minionych rozgrywkach, że ta formuła działa i zachowanie składu jest dobrym pomysłem. Pytanie tylko, czy inwestując tak duże pieniądze w Middletona klub nie wiąże sobie trochę rąk na przyszłość.

Nie ma chyba jednak co narzekać. Obecnie klub z Milwaukee zdecydowanie przeżywa hossę, umacniając się na swoim miejscu w ligowej czołówce. Koniec końców przepłacony jednak kontrakt Middletona trochę równoważy kolejne okazyjne podpisanie Brooka Lopeza. Możemy sobie tak w głębi duszy przyjąć, że obaj zarabiają po 20 kilka milionów dolarów za sezon i oba te ruchy już zaczynają wyglądać dużo przyjemniej.