Kevin Durant podjął decyzję! Zagra w Brooklyn Nets!

Kevin Durant podjął decyzję! Zagra w Brooklyn Nets!

A więc mamy potencjalnie najważniejszą decyzję tego offseason! Kevin Durant podpisze nowy kontrakt z Brooklyn Nets!

W niedzielę około godziny 21:30 Adrian Wojnarowski napisał, że Kevin Durant jeszcze dziś ogłosi, gdzie zdecyduje się podpisać nowy kontrakt. KD miał to zrobić za pośrednictwem instagramowego profilu theboardroom. Firma The Boardroom to jeden z biznesowych projektów Kevina Duranta, który najwidoczniej jest całkiem sprawny w dziedzinie marketingu. Woj zespół mu jednak zabawę, ogłaszając info wcześniej – Kevin Durant podpisze maksymalny, czteroletni kontrakt wart 164 miliony kontrakt.

Kevin Durant dołączy więc do Kyrie Irvinga, wieńcząc misterny plan Brooklynu – plan podpisania tego lata dwóch czołowych wolnych agentów. Pierwszym wyborem miał być KD i Kyrie. Kontuzja Kevina miała skomplikować sprawę, ale udało się! Do zespołu dołączy też kolejny prywatnie dobry kolega Duranta, DeAndre Jordan – podaje w swoich komunikatach Wojnarowski. Chwilę wcześniej pojawiła się też informacja o tym, że Nets podpiszą kontrakt z Garretem Temple. Oni potraktowali to lato poważnie.

Kevin Durant doznał kontuzji w czasie minionych Playoffów w serii z Rockets. GSW wygrali tę serię, docierając później do Finałów NBA, gdzie jednak polegli w starciu z Toronto Raptors. By ratować losy serii, klub w zgodzie z Durantem zdecydował się wystawić go na parkiet mimo niedawnego urazu łydki, co poskutkowało znacznie poważniejszą kontuzją Achillesa. Uraz ten wykluczy KD ze zdecydowanej większości, a prawdopodobnie nawet całego przyszłego sezonu. Nie zobaczymy go więc w koszulce Nets na parkiecie zbyt szybko.