Kelly Oubre wypada z gry do końca sezonu

Kelly Oubre wypada z gry do końca sezonu

Phoenix Suns zostali poważnie osłabieni w ostatnich tygodniach sezonu regularnego. Kontuzję złapał bowiem Kelly Oubre i nie zagra już w bieżących rozgrywkach.

Jak donosi Adrian Wojnarowski, Kelly Oubre przejdzie niewielką operację na swoim lewym kciuku. W związku z tym będzie musiał odpoczywać od 4 do 6 najbliższych tygodni. Jako, że Suns już dawno temu wypadli z walki o playoffy, uraz ten oznacza definitywny koniec sezonu dla zawodnika.

Dla Phoenix to praktycznie idealny moment na przeprowadzenie tego zabiegu. Oubre w lecie zostanie zastrzeżonym wolnym agentem. Opuszczając końcówkę sezonu i lecząc latem kontuzję, Kelly może trochę umknąć uwadze niektórych generalnych menadżerów i łatwiej będzie zatrzymać go w Arizonie. A patrząc na to jak gra po Weekendzie Gwiazd, można być pewnym, że jego nazwisko zostało zapisane w niejednym notesie.

Zaledwie 23-letni skrzydłowy pojawił się w Phoenix przy okazji wymiany Trevora Arizy i początkowo nic nie wskazywało na to, żeby był to jakiś przełomowy rok dla Kelly’ego. Po przerwie na Mecz Gwiazd jednak Oubre przypomniał sobie chyba, że to jego contract year i wypadałoby się postarać o podwyżkę. Od tej chwili wszedł na nowy poziom i zalicza 20 pkt i prawie 6 zbiórek na mecz na 45% skuteczności z gry. Dodatkowo pokazuje, że potrafi grać bez kompleksów przeciwko najlepszym, jak w niedawnym spotkaniu z Bucks:

https://www.youtube.com/watch?v=R-kX8uNQlOg

Źródło: Youtube.com/FreeDawkins

Sam zawodnik co prawda twierdzi, że zamierza zbudować w Phoenix coś wyjątkowego i zostać w Arizonie na długie lata, lecz sowita wypłata może szybko zmienić jego percepcję.

„Dlaczego miałby gdziekolwiek odchodzić? Jestem tutaj, zacząłem wyrabiać sobie nazwisko i nie chcę być jednym z tych gości, którzy co chwilę zmieniają klub. Chcę stworzyć prawdziwą dynastię, razem z DeAndre, Devinem, Mikalem i resztą chłopaków.”

Czy Phoenix będą równie chętni do zatrzymania zawodnika? Na ten moment wszystko wskazuje na to, że jak najbardziej. Jak to zwykle bywa, kluczową kwestią będzie wysokość kontraktu. Tym bardziej, że Suns znów będą wysoko w drafcie. Czy jeśli uda im się wyciągnąć kolejny talent w tegorocznym naborze, będą chcieli przeznaczać wielkie pieniądze na kontrakt czwartej opcji jaką w domyśle miałby się stać Kelly? I przede wszystkim, ile wart jest Oubre? Czy te kilkanaście spotkań po ASG nie będą raczej jednorazowym wyskokiem formy, jakże częstym pośród zawodników grających o nowy kontrakt? Decyzję w tej kwestii jednak podejmie zapewne nowy generalny menadżer Słońc.