Kawhi przedłuży kontrakt z LA Clippers

Kawhi przedłuży kontrakt z LA Clippers

Kawhi przedłuży kontrakt z LA Clippers
Photo by Meg Oliphant/Getty Images

Kawhi Leonard może tego lata zostać wolnym agentem i zdecydować się na grę w dowolnym klubie NBA. Fani LA Clippers mogą być jednak spokojni. Lider ich zespołu nie zamierza porzucać swojego obecnego zespołu.

Skrzydłowy ma opcję zawodnika na przyszły sezon wartą aż 36 milionów dolarów. Zwykle zawodnicy nie odpuszczają takich pieniędzy, lecz wiele wskazuje na to, że Leonard właśnie tak postąpi. Wspominał o tym już w grudniu:

„Jeśli tylko będę zdrowy najlepszą opcją będzie dla mnie rezygnacja z tej opcji. To jednak nie oznacza, że na pewno odejdę lub na pewno zostanę. Na razie skupiam się na kolejnym sezonie. Kiedy przyjdzie odpowiedni moment, wtedy będziemy o tym rozmawiać.”

Kawhi Leonard

A właściwy czas już niemal nadszedł. Jak informują źródła The Athletic zarówno w LAC, jak i w pozostałych drużynach ligi panuje zgodne przekonanie, że Kawhi przedłuży kontrakt z Clippers. Tym razem najprawdopodobniej na wiele lat, co na dobre zakończy temat przyszłości Leonarda. Wieloletni, maksymalny kontrakt zdecydował się parafować Paul George w trakcie ostatniego offseason, zatem przedłużenie Kawhi ustawi Clippers w roli faworytów na jeszcze co najmniej kilka sezonów.

Nic jeszcze nie zostało podpisane, nie można zatem mieć stuprocentowej pewności. Kolejna katastrofa w playoffach może (choć nie musi) szybko zweryfikować plany Leonarda. Na ten moment jednak nic nie wskazuje na opuszczenie LAC przez Kawhi.

YT: NBA