Kawhi Leonard wróci jeszcze w tym sezonie?

Kawhi Leonard wróci jeszcze w tym sezonie?

Kiedy wszyscy pozostają skupieni na powrocie do gry Kyriego Irvinga i coraz bliższym debiucie Klaya Thompsona, po cichu, lecz konsekwentnie tytaniczną pracę wykonuje gwiazda, której powrót na parkiet może odmienić oblicze tego sezonu. Mowa oczywiście o Kawhi Leonardzie.

Przy okazji wczorajszego spotkania pomiędzy LA Clippers i Phoenix Suns, Chris Haynes z Yahoo podzielił się najnowszymi informacjami na temat stanu zdrowia skrzydłowego z LAC. Jak się okazuje, rehabilitacja Leonarda przebiega znakomicie, a postępy zawodnika wyprzedzają początkowe założenia. Kawhi zwiększył ostatnio swoje obciążenia treningowe i według świadków wygląda lepiej z każdym dniem. To wszystko sprawia, że szanse na powrót skrzydłowego jeszcze w tym sezonie są naprawdę bardzo realne.

Dla LAC to fantastyczne wieści. Borykający się z problemami zdrowotnymi Clippers zajmują odległe 8. miejsce w konferencji zachodniej. Jeśli jednak Kawhi zdąży wrócić jeszcze w sezonie regularnym i odbudować formę, zespół z LA będzie w stanie pokonać każdego rywala w serii do czterech zwycięstw. Tak twierdzą sami gracze Clippers:

„Wielu zawodników LAC przyznało w rozmowach z Yahoo Sports, że nie zwracają w ogóle uwagi na rozstawienie w playoffach. Clippers są przekonani, że pokonają każdego rywala, jeśli tylko zagrają w pełnym składzie.”

Chris Haynes

Patrząc po zeszłorocznych playoffach, trudno nie mieć LAC w gronie faworytów, jeśli tylko ich liderzy będą zdrowi.

Kawhi Leonard zerwał więzadło krzyżowe przednie (ACL) w prawym kolanie podczas czwartego meczu drugie rundy przeciwko Utah Jazz. I choć bez pomocy swojego lidera, Clippers w pięknym stylu odrobili straty i awansowali do finałów konferencji, to tam musieli już uznać wyższość Phoenix Suns. Czy z Leonardem w składzie scenariusz byłby taki sam? Tego już się nie dowiemy.

YT: NBA