Kawhi Leonard kontuzjowany

Kawhi Leonard kontuzjowany

Kawhi Leonard kontuzjowany
Photo by Adam Pantozzi/NBAE via Getty Images

Bardzo złe wieści napłynęły z obozu Los Angeles Clippers. Kawhi Leonard doznał kontuzji kolana i opuści dzisiejsze spotkanie z Utah Jazz.

Informacje te przedstawili Brian Windhorst i Ramona Shelbourne z ESPN. Co gorsza, zdaniem dziennikarzy uraz może wykluczyć Leonarda z gry nie tylko w meczu numer 5, ale do końca drugiej rundy. Kontuzja określona została jako skręcenie prawego kolana, a czas powrotu jako nieokreślony. Do zdarzenia doszło pod koniec meczu numer 4. Wtedy to Kawhi zderzył się przy próbie wjazdu pod kosz z Joe Inglesem. Po wszystkim został jeszcze na boisku, lecz po chwili ostatecznie opuścił parkiet:

YT: Chaz NBA

Jest to o tyle zaskakujące, że jeszcze dzisiejszego ranka nie znajdował się na liście graczy kontuzjowanych zawodników. Po samym meczu natomiast zarówno Kawhi, jak i Ty Lue zapewniali, iż nie jest to nic poważnego, a skrzydłowy powinien zagrać w kolejnych spotkaniach. Jak się okazało, klubowi lekarze podjęli inną decyzję

Jeśli Kawhi w istocie nie wróci już do gry w tej serii, LA Clippers staną przed ekstremalnie trudnym zadaniem. Leonard bowiem w tych playoffach gra kapitalnie, szczególnie, kiedy zespół przegrywa i potrzebuje dobrej gry swojego lidera. Co ważniejsze, przez większość czasu Kawhi jest ich najlepszym zawodnikiem po obu stronach boiska. Leonard nie stroni bowiem od najtrudniejszych zadań defensywnych. Bez niego i jego 27 pkt, 7,5 zb, 4 ast i prawie 2 przechwytów na mecz, pokonanie Jazz z rozpędzonym Donovanem Mitchellem brzmi bardzo mało realnie.

YT: NBA Defense

EDIT: Shams Charania donosi, że kontuzja Kawhi to uraz ACL’a. Nie wiadomo, czy jest on zerwany. Wiadomo natomiast, że zawodnik wypada z gry na czas nieokreślony.