Klay Thompson zerwał Achillesa?

Klay Thompson zerwał Achillesa?

Fatalne wieści dotarły do nas z Kalifornii. Klay Thompson odniósł poważną kontuzję nogi podczas lekkiej gierki treningowej w Los Angeles. Co prawda wciąż czekamy na ostateczne wyniki badań, lecz wiele wskazuje na to, że obrońca Warriors zerwał ścięgno Achillesa.

O całym zdarzeniu poinformował najpierw Shams Charania z portalu The Atlethic. Według źródeł dziennikarza, zawodnik doznał urazu dolnej części prawej nogi i nie jest w stanie postawić żadnego ciężaru na kontuzjowanej nodze.

Znacznie gorsze wieści dodał później Chris Haynes. Zdaniem dziennikarza Yahoo, w obozie Warriors mają bardzo poważne obawy, że Thompson doznał poważnej kontuzji ścięgna Achillesa. W podobny sposób Golden State określało kontuzję Kevina Duranta, zanim ten dostał ostateczną diagnozę.

Klay ma zaplanowane na dzisiaj badanie rezonansem magnetycznym, które ostatecznie określi jak poważnego urazu doznał obrońca i jak długa przerwa go czeka.

Zdaniem Adriana Wojnarowskiego są pewne szanse, że Klay jednak nie opuści całego sezonu, aczkolwiek wszystko rozstrzygnie badanie MRI:

Zarówno dla Warriors, jak i samego zawodnika byłby to olbrzymi cios. Thompson dopiero co zakończył rehabilitację po zerwaniu więzadeł w lewym kolanie i wyglądał na gotowego do walki w NBA. Nawet jeśli nie dojdzie do najgorszego, to kontuzje ścięgna Achillesa zawsze są problematyczne i rzucającego obrońcę czekać będzie dłuższa przerwa. Teraz wszystkim nam pozostaje czekać i liczyć na jak najlepsze wieści.

Źródło: Youtube.com/Golden State Warriors