Kadrowa rewolucja w Legii. Kapitan Wyka odchodzi!

Kadrowa rewolucja w Legii. Kapitan Wyka odchodzi!

Kadrowa rewolucja w Legii. Kapitan Wyka odchodzi!
Dariusz Wyka / foto: Andrzej Romański / PLK

Udało nam się ustalić, że Dariusz Wyka żegna się z Legią Warszawa po czterech rozegranych sezonach. W minionych rozgrywkach pełnił rolę kapitana zespołu. Na razie nie jest znany jego kolejny pracodawca.

Sporo dzieje się w Legii Warszawa. Lada moment powinniśmy poznać nazwisko nowego trenera (rozmowy są na samym finiszu), który na tym stanowisku zastąpi Marka Popiołka (nie wiadomo, czy zostanie na stanowisku asystenta). Zmiany zachodzą także w składzie samego zespołu.

Kacper Gordon już opuścił klub (podpisał umowę z GTK Gliwice). Kolejnym graczem, który nie będzie grał w Legii, jest Dariusz Wyka. Polak żegna się z klubem po czterech rozegranych sezonach. W minionych rozgrywkach pełnił rolę kapitana, będąc bardzo ważną częścią klubu. Zżył się z ludźmi pracującymi w klubie, miał świetny kontakt z Jarosławem Jankowskim, współwłaścicielem warszawskiego klubu.

Wyka dobrze odnalazł się w roli kapitana (zastąpił Łukasza Koszarka). Komunikował się ze wszystkimi ludźmi w klubie, „trzymał szatnię”, dbając o atmosferę. Pokazywał się też na zewnątrz, gdzie złapał dobry kontakt z warszawskimi celebrytami.

Nie ukrywam, że jestem dumny, że w tym sezonie byłem kapitanem Legii Warszawa. Wielkiego i uznanego klubu na mapie Polski. Gdyby ktoś mi 15 lat temu powiedział, że będę pełnił tę funkcję, to poprosiłbym tę osobę, by popukała się w głowę. Powiedziałbym też: „o czym ty w ogóle do mnie mówisz. To nigdy się nie wydarzy”. Marzenia są po to, by w nie wierzyć i dążyć do ich realizacji – mówił Dariusz Wyka po zakończeniu sezonu.

Wyka miał ważny kontrakt z Legią na kolejny sezon, ale były w nim zawarte stosowne klauzule po obu stronach ws. przedwczesnego rozwiązania. Wiemy, że koszykarza nie będzie w Legii w sezonie 2024/2025. Na razie nie jest znany jego kolejny pracodawca. Agent zawodnika prowadzi wstępne rozmowy z klubami.

Nieoficjalnie ustaliliśmy, że Legia będzie szukała na jego pozycję zawodnika o innym profilu. Nazwiska na razie są owiane tajemnicą. Rozmowy z potencjalnymi kandydatami prowadzi Aaron Cel, który od niedawna pełni rolę dyrektora sportowego.

Ważne kontrakty z Legią mają jedynie Michał Kolenda i Ray Cowels.

superbet logo ZAŁÓŻ KONTO I OGLĄDAJ MECZE PLK ZA DARMO! 📺🤩

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.