Sixers wejdą do Finałów NBA?
Postaw za freebet od TOTALbet z naszym kodem!

3.40
Graj!
Joel Embiid z nagrodą MVP za sezon 2022/23!

Joel Embiid z nagrodą MVP za sezon 2022/23!

Joel Embiid z nagrodą MVP za sezon 2022/23!
Photo by Rich Schultz/Getty Images

Dominacja Nikoli Jokicia przerwana! Serbski podkoszowy nie wygrał trzeciej z rzędu nagrody MVP sezonu regularnego, tak jak przed nim trzykrotnie nie wygrał jej Giannis Antetokounmpo. Kończy się też 4-letni prymat Europejczyków w walce o najcenniejszą nagrodę indywidualną. Jak podała NBA, lauretem nagrody MVP imienia Michaela Jordana za sezon 2022/23 został Joel Embiid.

Spośród 100 głosujących, aż 73 przyznało Embiidowi 1. miejsce. Dalej kolejno 15 i 12 otrzymali Nikola Jokic i Giannis Antetokounmpo. Głosy otrzymywali jeszcze też Jayson Tatum (u jednego z głosujących był w TOP3), Shai Gilgeous-Alexander, oraz ośmiu innych graczy. Ze zdziwień, mamy chyba tylko Domantasa Sabonisa, który otrzymał aż 24 głosy na 5. miejsce. Jest to też pierwszy raz, kiedy LeBron James nie otrzymał żadnego, choćby pojedynczego głosu:

Joel Embiid ma za sobą rewelacyjny indywidualnie sezon. Drugi raz z rzędu był królem strzelców ze średnią punktową wynoszącą aż 33,1, a to na bardzo dobrej skuteczności 54,8%. Do tego dokładał średnio 10,4 zbiórki, 4,2 asysty i 1,7 bloku na mecz. Jego Sixers z kolei zajęli 3. miejsce w konferencji wschodniej i obecnie mierzą się z Boston Celtics w drugiej rundzie Playoffów.

Niestety, w pierwszym meczu serii Sixers musieli radzić sobie bez świeżo upieczonego MVP. Mimo tego udało im się odnieść zwycięstwo. Pod znakiem zapytania stoi też jednak występ Embiida w drugim meczu. Przypomnijmy, że zmaga się on ze skręceniem kolana.

YT/NBA