Jerami Grant zmieni barwy klubowe?

Jerami Grant zmieni barwy klubowe?

15 grudnia mija okres ochronny dla zawodników podpisanych tego lata. Zazwyczaj oznacza to ożywienie na rynku transferowym i nie inaczej zapowiada się w tym sezonie. Jak podaje Shams Charania, duża wymiana może stać się udziałem Detroit Pistons.

Jak informuje dziennikarz The Athletic, praktycznie nie ma dnia, w którym Tłoki nie odbierają telefonów w sprawie Jeramiego Granta. Podobno zainteresowanych skrzydłowym jest co najmniej tuzin zespołów NBA, w tym Los Angeles Lakers i Portland Trail Blazers. Włodarze Pistons są otwarci na transfer Granta, nie znamy jednak ceny, jakiej oczekują w zamian za swojego zawodnika. Jerami pozostaje obecnie poza grą z powodu kontuzji kciuka, lecz według Charanii nie wpływa to w żaden sposób na jego rynkową wartość.

Na pierwszy rzut oka dziwić może fakt, iż w Detroit są skłonni do oddania swojego najlepszego strzelca. Tym bardziej, że podpisali go zaledwie rok temu. W Michigan postanowili jednak pójść inną drogą i postawić w pełni na Cade’a Cunninghama, do którego planują dodać topowy wybór nadchodzącego draftu. 27-letni Grant, który nie nadaje się na pierwszą ani nawet drugą opcję w silnym zespole nie wpisuje się w długofalowe plany Pistons. Przy tym wszystkim wzbudza on zdecydowanie największe zainteresowanie z całego zespołu Detroit (poza Cunninghamem, który jednak jest nietykalny). Tłoki mogą zatem sporo ugrać na jego transferze.

Grant bowiem może stanowić świetne uzupełnienie dla drużyny mającej poważne aspiracje już w tym sezonie. Jerami gwarantuje skuteczną obronę na skrzydłach, zapewniając przy okazji odpowiednie zdobycze punktowe. W roli czwartej, czy nawet trzeciej opcji w zespole potrafi robić wyraźną różnicę na parkiecie. Pokazywał to w bańce w barwach Denver Nuggets, czym zapracował sobie na obecny 20-milionowy kontrakt. Na takich graczy zawsze jest popyt i z pewnością przydałby się bardzo i w Portland i w LA. Niestety oba zespoły nie są w stanie zaoferować zbyt wiele w zamian.

Ktokolwiek jednak doda do składu Granta będzie musiał już wkrótce rozwiązać kwestię przedłużenia jego umowy. Skrzydłowy latem będzie mógł podpisać nowy kontrakt o wartości nawet 112 milionów dolarów, którego Jerami z pewnością będzie oczekiwał.

YT: MaxaMillion711