Jeanie Buss: Plotki o Davisie to fake news

Jeanie Buss: Plotki o Davisie to fake news

Los Angeles Lakers nigdy specjalnie nie ukrywali swojego zainteresowania Anthonym Davisem. Zdaniem właścicielki zespołu, doniesienia były fałszywe.

Buss brała udział w konferencji w Bostonie, w trakcie której odpowiadała na różne pytania, również te związane z LA Lakers.

Jeanie oświadczyła, że plotki o wymianie praktycznie połowy składu za Davisa były całkowicie wyssane z palca:

„Największym wyzwaniem w ostatnim czasie były dla nas zmagania z fake news. Dotyczyły one tego jak to rzekomo chcieliśmy wymienić pół składu za jednego zawodnika, co jest całkowitą nieprawdą. Ale takie informacje wypłynęły i zaszkodziły drużynie. To nie było fair.”

„Z mojej strony to wygląda tak, że coraz więcej historii jest pisanych i publikowanych, które nie mają żadnego potwierdzenia, żadnego nazwiska obok cytatu i same anonimowe źródła. To frustrujące. Chciałabym zobaczyć więcej odpowiedzialności w mediach. Żeby dziennikarze zastanowili się, jakie skutki mogą mieć ich kłamstwa i historie wymyślane dla zwiększenia kliknięć.”

Zważywszy na fakt, że pisał o tym Adrian Wojnarowski trudno uwierzyć, żeby to była nieprawda. Jeanie ma oczywiście prawo do bycia złą, patrząc na wpływ jaki wywarły te plotki na jej zespół. Lakers przegrali dzisiaj w nocy w ostatnimi w tabeli Phoenix Suns i o playoffach raczej mogą zapomnieć. Nie tak to miało wyglądać:

https://www.youtube.com/watch?v=s-tqAa78zhE

Źródło: Youtube.com/Ximo Pierto