Jason Williams: Zawodnikom brakuje wyobraźni

Jason Williams: Zawodnikom brakuje wyobraźni

Jason Williams to jeden z najbardziej efektownych zawodników, jacy kiedykolwiek biegali po parkietach NBA. Co sądzi na temat obecnej, mocno ofensywnie nastawionej ligi?

Podwajamy powitalny bonus od PZBUK – nawet 500 zł

Williamsowi w obecnych czasach brakuje przede wszystkim swobody i kreatywności. W dzisiejszej lidze, zdominowanej przez zaawansowane analizy i wszelkiej maści statystyki skupione głównie na efektywności graczy, nie ma wiele miejsca na freestyle rodem z ulicznych boisk. White Chocolate jest zdania, że trochę boiskowego szaleństwa przydałoby się NBA, a zawodnicy powinni przestać podążać wytyczonymi ścieżkami:

„Wiele z mojego przeglądu parkietu wynikało z wyobraźni. Większość tych dzieciaków teraz pracuje tylko z osobistymi trenerami i innymi specjalistami. Spotykają się z nimi na sali na godzinę lub dwie i ci goście mówią im dokładnie co mają robić, jak się poruszać.”

„Nie mam absolutnie nic do takich ludzi, ale kiedy ja dorastałem, nie miałem prywatnego trenera, więc wszystko musiałem wymyślać samemu. Różne ćwiczenia, potencjalne sytuacje i rozwiązania na wydarzenia boiskowe. Obecnie nikt już nie pracuje w ten sposób. Nie zwraca się uwagi na własną wyobraźnię.”

Zgadzacie się z Jasonem? Jest jeszcze miejsce na takie eksperymenty w dzisiejszej pełnej niuansów taktycznych lidze? Williams już w swoich czasach przyprawiał trenerów o mocny ból głowy swoim stylem gry, który był równie efektowny, co ryzykowny.

Niezależnie od wszystkiego jedno jest pewne – ciężko będzie znaleźć kogoś z równie bujną wyobraźnią co White Chocolate:

Źródło: Youtube.com/NBA