Isaiah Thomas wypada z rotacji Denver Nuggets

Isaiah Thomas kolejnego sezonu nie zaliczy do udanych. Filigranowy rozgrywający wypadł z rotacji Denver Nuggets i nic nie zapowiada, żeby w tym sezonie wrócił do regularnej gry.

Z pewnością nie tak wyobrażał sobie przygodę z Denver Nuggets Isaiah Thomas. Zaledwie miesiąc temu zadebiutował w nowych barwach, a już może powoli zamykać ten rozdział w swojej karierze. IT podpisał z Bryłkami jednoroczny kontrakt podczas ubiegłego offseason, jednakże z powodu kontuzji biodra przez większość bieżących rozgrywek pozostawał poza grą. Wrócił równo miesiąc temu na spotkanie przeciwko Sacramento Kings i zaprezentował się bardzo solidnie grając na dobrej skuteczności i przede wszystkim trafiając dwie bardzo ważne trójki w końcówce trzeciej kwarty:

https://www.youtube.com/watch?v=i8iAyp2XnV4

Źródło: Youtube.com/FreeDawkins

Niestety później nie było już tak dobrze. Thomas w ostatnich pięciu meczach grał znacznie słabiej, ale przede wszystkim drużyna z nim na parkiecie wyglądała zdecydowanie gorzej niż podczas jego pobytu na ławce. Niekorzystnie na liczbę minut IT wpływa także fakt bardzo dobrej gry Monte Morrisa. Co ciekawe, Thomas wziął Morrisa pod skrzydła podczas swojej rehabilitacji i na ten moment uczeń wyraźnie przerasta mistrza formą.

Patrząc na jego spadającą liczbę minut i coraz słabszą postawę, dziennikarze zaczęli drążyć temat i przed dzisiejszym meczem z Wolves (w którym IT w ogóle nie wystąpił, mimo pełnej dyspozycyjności), trener Mike Malone potwierdził przypuszczenia, o czym poinformował Nick Kosmider:

„Malone powiedział, że rozmawiał z Isaiahem przed podjęciem decyzji o wykluczeniu go z rotacji dodając, że więcej szczegółów nie poda. Powiedział jedynie, że była to bardzo trudna decyzja, ale musiał ją podjąć i rotacja pozostanie w takim kształcie w jakim jest obecnie.”

Najbliższy mecz Bryłki grają w Bostonie. Całkiem możliwe, że wbrew zapowiedziom, Malone zrobi wyjątek i pozwoli Thomasowi zagrać w hali, w której przeżywał najlepsze momenty swej kariery.

Mimo wszystko zapowiada się na to, że 16 punktów przeciwko Dallas Mavericks będzie najlepszym wyczynem IT w barwach Denver:

https://www.youtube.com/watch?v=S4qa9Q6Er6w

Źródło: Youtube.com/FreeDawkins