Isaiah Thomas w New Orleans Pelicans!

Isaiah Thomas w New Orleans Pelicans!

Jak donosi Shams Charania z The Athletic, New Orleans Pelicans zamierzają podpisać kontrakt z Isaiah Thomasem. Ma być to 10-dniowa umowa – przynajmniej początkowo. Istnieje bowiem szansa, że umowa zostanie przedłużona do końca sezonu.

New Orleans Pelicans – podobnie jak ostatnio Clippers – pozostają z 13 zawodnikami pod gwarantowanymi umowami w składzie. Ligowe minimum wynosi 14 takich zawodników, jednak NBA pozwala klubom pozostawać poniżej minimum przez okres do dwóch tygodni. Do końca weekendu muszą więc znaleźć zawodnika, by podpisać z nim umowę przynajmniej do końca sezonu.

Isaiah Thomas pozostaje bez klubu od ponad roku. W minionym sezonie – dokładnie 6 lutego 2020 roku, został przehandlowany z Wizards do Clippers, a następnie zwolniony. Pandemiczną przerwę w rozgrywkach, która nastąpiła jakiś czas później, wykorzystał, by przejść operację biodra i następującą po niej rehabilitację. Jakiś czas temu wyświetlał się w mediach zaznaczając, że cały czas trzyma formę, a z jego zdrowiem jest wszystko w porządku:

32-letni już Isaiah Thomas spędził w lidze 9 sezonów, grając w tym czasie dla 6 różnych klubów. Najlepsze lata spędził w Bostonie, gdzie potrafił rozegrać sezon ze średnią 28,9 punktu na mecz i mimo skromnych jak na koszykarza 175 centymetrów wzrostu być liderem zespołu, który dotarł aż do Finałów Konferencji. Po transferze do Cleveland (za Kyrie Irvinga) jego karierę spowolniły problemy z biodrem.

YT/NBA