Isaiah Thomas liderem szatni Nuggets

Isaiah Thomas jeszcze nie zdążył rozegrać jednego meczu w barwach Denver Nuggets, lecz już przysłużył się swojej drużynie.

Isaiah Thomas z powodu kontuzji jeszcze nie mógł zagrać w nowych barwach. Nie oznacza to jednak, że nie mógł stać się ważnym elementem drużyny z Colorado. Jak bowiem potwierdził Mike Malone, IT jest jednym z liderów szatni:

„Nawet jeśli nie gra, to ma ogromny wpływ na młodszych zawodników. Stanowimy raczej cichą grupę, ale wszyscy wiedzą, że wokół Thomasa nigdy nie ma ciszy i dobrze. To dobre dla naszej drużyny. Wnosi energię, głos i przywództwo, którego nam brakuje.”

Coś w tym musi być. Denver nie bez powodu grają świetny sezon, utrzymując się na drugim miejscu w silnej konferencji zachodniej. Oczywiście, nie jest to jedynie zasługa Thomasa, lecz filigranowy rozgrywający z pewnością im nie szkodzi. To ważne, bo po ostatnim sezonie kwestionowano jego profesjonalizm zachowanie w szatni. Najlepszą relację Isaiah zbudował z Monte Morrisem, który jest swoistym objawieniem tego sezonu w Denver:

„Jego przywództwo bardzo dużo nam daje. Prawdopodobnie nie bylibyśmy tak wysoko w tabeli Zachodu, gdyby nie IT w naszej szatni, dzielący się wiedzą na temat gości z którymi grał.” 

Cóż, w szatni swoją rolę spełnia doskonale. Zobaczymy jak będzie na boisku, bowiem Thomas ma wrócić lada moment. Według najnowszych informacji, bardzo możliwy jest jego powrót już dzisiejszej nocy przeciwko Kings.

Źródło: Youtube.com/SkyDesigns NBA