Enes Kanter w Portland Trail Blazers

Enes Kanter w Portland Trail Blazers

Enes Kanter nie musiał długo czekać na nowy klub. Turecki środkowy zwiąże się umową do końca sezonu z Portland Trail Blazers.

Enes Kanter wzmocni Portland Trail Blazers. O nowym pracodawcy były center Knicks poinformował na swoim Twitterze.

„Jestem szczęśliwy mogąc ogłosić dołączenie do Portland Trail Blazers na resztę sezonu. Moim celem jest pomóc Blazers w osiągnięciu ostatecznego celu jakim jest walka o mistrzostwo. Cieszę się na spotkanie z nowymi kolegami, zarządem, trenerem i przede wszystkim fanami. To błogosławieństwo móc kontynuować grę na najwyższym poziomie.”

Kanter został zwolniony w piątek przez New York Knicks po tym jak zarządowi nie udało się znaleźć żadnej korzystnej wymiany z udziałem centra przy okazji trade deadline. Po tym jak notował double-double (14 pkt., 10,5 zb.) w przeciągu 25 minut na mecz w tym sezonie, nie było wątpliwości, że znajdą się na niego chętni.

W małym wyścigu po usługi Turka, Blazers wyprzedzili Los Angeles Lakers. To zresztą nie jest pierwsza próba pozyskania Enesa przez Portland. To oni bowiem stali za jego obecnym kontraktem. PTB zaoferowali Kanterowi 70 milionów dolarów w 2015 roku, lecz Oklahoma City Thunder (ówczesny klub środkowego) wyrównała ofertę. Tym razem Blazers udało się go pozyskać za znacznie mniejsze pieniądze.

To znakomity ruch ze strony Portland. Dzięki temu wzmacniają ławkę, która i tak należy w tym sezonie do jednej z najlepszych w lidze. Zyskują tym samym świetne zastępstwo dla Jusufa Nurkica. Kanter co prawda nie ma wiele do zaoferowania w obronie, ale w ataku dysponuje szerokim arsenałem zagrań podkoszowych i bardzo dobrze zbiera. Oby takie spotkania zdarzały mu się jak najczęściej w nowym zespole:

https://www.youtube.com/watch?v=vapQzUtoTO0

Źródło: Youtube.com/FreeDawkins