Hornets zwalniają i Michaela Kidd-Gilchrista i Marvina Williamsa!

Hornets zwalniają i Michaela Kidd-Gilchrista i Marvina Williamsa!

Charlotte Hornets nie dokonali żadnych wymian w czasie Trade Deadline, ale wietrzą skąłd po fakcie, zwalniając dwóch zawodników – Marvina Williamsa i Michaela Kidd-Gilchrista.

O tym, że Hornets wykupią umowę Marvina Williamsa wiedzieliśmy dość szybko – Adrian Wojnarwoski z ESPN już po Trade Deadline wiedział, że klub pracuje z zawodnikiem nad porozumieniem w tej sprawie. Teraz jest to już faktem dokonanym, a Marvin Williams ostatecznie ma związać się z Milwaukee Bucks, którzy na tę okoliczność zwolnili już Dragana Bendera, tworząc dla Williamsa wolne miejsce w rotacji. Dziś jednak okazuje się, że to nie koniec wietrzenia kadry przez Hornets. Wojnarowski poinformował także o tym, że wykupiony został kontrakt Michaela Kidd-Gilchrista.

Zarówno Williams jak i Kidd-Gilchrist traktowani byli w ostatnim czasie jako zbędny balast – zawodnicy na dużych kontraktach, którzy nie dają wiele, a hamują wejście w przebudowę. Faktycznie, obaj zarabiali w tym sezonie łącznie 28 milionów dolarów, co stanowi spory procent całego salary cap. Sęk w tym, że obaj zawodnicy byli w ostatnim roku swojego kontraktu, a więc w wakacje i tak zeszliby z listy płac, tworząc miejsce na pozyskanie młodszych i lepszych. Hornets nie byli jednak na tyle cierpliwi i postanowili pożegnać się z oboma zawodnikami już teraz.

Michael Kidd-Gilchrist zagrał w tym sezonie tylko w 12 meczach, spędzając na parkiecie średnio 13 minut, notując w tym czasie 4 punkty i 3 zbiórki. Po zwolnieniu nie powinien on jednak pozostać zbyt długo na bezrobociu – jeszcze przed Trade Deadline zainteresowani pozyskaniem Kidd-Gilchrista byli Dallas Mavericks, którzy szukają wzmocnień defensywnych na skrzydłach. Bardzo prawdopodobne, że to oni więc zgłoszą się po usługi zwolnionego zawodnika.

źródło:YouTube/NBA