Hawks po pozyskaniu Bogdanovicia celują w play-offs

Hawks po pozyskaniu Bogdanovicia celują w play-offs

(tekst pierwotnie ukazał się na stronie rozkminy.blog)

Po podpisaniu zastrzeżonego wolnego agenta Bogdana Bogdanovicia, Hawks zostali okrzyknięci królami okna transferowego. Do składu z poprzedniego sezonu:

Trae Young, Kevin Huerter, De’Andre Hunter, Cam Reddish, John Collins, Clint Capela (nie zdążył zadebiutować)

Hawks pozyskali z FA:

Bogdana Bogdanovica, Danilo Gallinariego, Rajona Rondo i Krisa Dunna

oraz z draftu:

Onyekę Okongwu (6 wybór, porównywany z defensywnymi skrzydłowymi jak Bam Adebayo), Skylara Maysa (50) i Nathana Knighta (two-way contract).

I nagle z drużyny, która wygrała zaledwie 20 z 67 spotkań stała się pewniakiem do play-off. Niektórzy nawet wspominają o top4 wschodu (!). Wiadomo, lubimy nowości i dzisiejsza Atlanta fascynuje nas bardziej niż wczorajsza Indiana. Wschód bardzo się jednak wzmocnił w ostatnim czasie – do Bucks, Celtics i Raptors doszli ubiegłoroczni zwycięzcy Heat, apetyt na zwycięstwo mają Nets z Kevinem Durantem i Kyrie Irvingiem i to już jest pięć drużyn. Jeśli dodamy do tego Sixers, którzy zrobili dobre zmiany po sezonie i wspomniani Pacers – mamy siedem. Na wschodzie będzie wyjątkowo ciasno, bo aspiracje o walkę w ósemce zgłoszą także Magic, Wizards i Hornets z 120 mln kontraktem Gordona Haywarda płatnym w cztery lata.

Pozyskanie Bogdanovicia i Gallinariego budzi wyobraźnie, jeśli chodzi o rzuty za trzy, a w zeszłym sezonie byli najsłabszą drużyną w tym aspekcie w lidze (33,3%). Hawks będą ekscytującym zespołem ataku prowadzonego przez Trae`a Younga, który był osamotniony rok temu a wykręcał 29,6 punktami i 9,3 asyst. Będą mieć problem z obroną, ponieważ wspomniana dwójka razem z Youngiem nie są tytanami obrony.

Prowadzić ich będzie po raz trzeci Lloyd Pierce, który nie ma doświadczenia jako pierwszy szkoleniowiec (wcześniej był asystentem Bretta Browna w Sixers) i nie wiem czy ten skład, to nie za wysoka pólka. Będzie kłopot bogactwa, oprócz nowo pozyskanych zawodników należy dopasować duet Collins & Capela, który nie zdążył razem zagrać spotkania i dać szansę utalentowanym zawodnikom wybranych wysoko w ostatnich draftach. Po pozyskaniu Capeli, Hawks powinni awansować z 22 miejsca w zbiórkach, a Rondo z Dunnem powinni przynieść spokój na rozgrywaniu i odciążyć Younga, bo Hawks tracili trzecią największą liczbę piłek (16,2). Czy do tych zadań Pierce jest odpowiedni? śmiem wątpić, a bez awansu do play-off kontrakty Bogdanovicia 72 mln $/4 lata i Gallinariego 61 mln $/3 lata będą ciążyć na tym managemencie.