Hamidou Diallo królem wsadów, Harris wygrywa trójki!

Sobotnia noc z Weekendem Gwiazd tradycyjnie była przeznaczona na konkursy. I tak poznaliśmy zwycięzców wsadów, trójek i skills challenge.

Zacznijmy zatem może od najmniej elektryzującego fanów konkursu, czyli Skills Challenge. Tegorocznym zwycięzcą tego przedstawienia został Jayson Tatum i trzeba powiedzieć, ze zrobił to w stylu, który był bardziej interesujący od niejednego konkursu wsadów.

Pewnym smaczkiem Skills Challenge był pojedynek pomiędzy Trae Youngiem i Luką Doncicem w drugiej rundzie. Pojedynek ten wygrał Amerykanin, któremu widocznie zależało na zwycięstwie w tym pojedynku. Jak to podsumowano w komentarzach – gratulacje Atlanta, tym samym widać, że wygraliście wymianę:

Źródło: twitter.com/Atlanta Hawks

Niestety dla niego w finale trafił na Tatuma. Skrzydłowy Celtics pokonał w pierwszej rundzie Mike’a Conleya, w drugiej Nikolę Jokica, a w trzeciej Trae Younga. Zwycięstwo nad rozgrywającym Atlanty przyniósł mu rzut z połowy boiska:

Źródło: Twitter.com/NBA

Three Point Shootout

Konkurs trójek nie zawiódł. Nawet Dirk Nowitzki zaprezentował dobry poziom, chociaż widać było, że zmęczyło go tempo oddawania rzutów:

Źródło: Twitter.com/Dallas Mavericks

Do Finału po pierwsze rundzie przeszli: Stephen Curry z wynikiem 27 punktów, Buddy Hield z wynikiem 26 i Joe Harris z 25. Warto wspomnieć, że Harris w pierwszej rundzie trafił wszystkie 5 money-balls:

Źródło: Twitter.com/Brooklyn Nets

Finałowa runda przyniosła nam małe zaskoczenie. Zwycięzcą bowiem okazał się właśnie Joe Harris, na którego mało kto stawiał. Skrzydłowy Nets pozostawił w tyle Stepha i Buddy’ego i z wynikiem 26 punktów w finale wygrał cały konkurs:

Źródło: Twitter.com/Brooklyn Nets

Joe był bardzo szczęśliwy:

„Oczywiście, to niesamowite. Steph to najlepszy strzelec w historii. Rzucanie jak najszybciej przez minutę nie oznacza, że jestem lepszym strzelcem niż on. Nie chcę, żeby ktoś się pomylił. Wygranie dla mnie tego konkursu przy pierwszej okazji jest niesamowite.”

Harris w tym sezonie to strzelec wyborowy i słusznie wygrał. Jedyna szkoda, że NBA nie zaprosiło Davisa Bertansa ze Spurs, który mógłby w tym roku ładnie namieszać.

SLAM DUNK CONTEST

I teraz to na co wszyscy kibice czekają, a na co kiedyś zarywali nocki chętniej niż na wszelkie szlagiery NBA. Konkurs wsadów! Jaki był w tym roku? Przekonajmy się:

Nie był on zachwycający. To tyle:

Źródło: Youtube.com/MLG Highlights

Gdyby Miles był w stanie wykonać swoją paczkę, byłby to najlepszy występ w pierwszej rundzie bez dwóch zdań. Niestety pierwszą rundę wygrywa Hamidou Diallo (Smith Jr próbował zbyt wiele razy, żeby wstrząsnąć publiką, a o to też przecież chodzi).

Durga runda to najlepsze paczki tej nocy. Hamidou Diallo i Miles Bridges podzielili się najlepszymi wsadami konkursu, chociaż w mojej subiektywnej opinii lepiej zaprezentował się Diallo:

Źródło: Twitter.com/OKC Thunder

Wsad nad Shaqiem i z łokciem w obręczy? No nie było to złe.

Źródło: Twitter.com/Charlotte Hornets

John Collins postanowił przeskoczyć nad samolotem:

Źródło: twitter.com/Atlanta Hawks

A Dennis Smith Jr nad J Cole:

Źródło: Twitter.com/New York Knicks

Do wielkiego finału weszli Diallo i Smith Jr.

Finał wygrał Hamidou Diallo z Oklahoma City Thunder, w ostatnim wsadzie korzystając z pomocy rapera Quavo. Na jego korzyść zadziałał także fakt nieudanych prób Smitha Jr przy pierwszym finałowym wsadzie. Przy drugim Smith przeskoczył nad Wadem i wygrałby konkurs, gdyby nie ta pierwsza zepsuta próba:

Źródło: Youtube.com/MLG Highlights

Już pojawiły się spekulacje, żeby za rok zorganizować konkurs pomiędzy Diallo i Zionem. Poczekamy, zobaczymy.