Kanada zajdzie dalej niż Hiszpania?
Postaw za darmowe 40 PLN od TOTALbet!

1.65
Odbierz
FIBA News: Jamal Murray nie zagra na mistrzostwach Świata!

FIBA News: Jamal Murray nie zagra na mistrzostwach Świata!

FIBA News: Jamal Murray nie zagra na mistrzostwach Świata!
Lance McMillan/Toronto Star via Getty Images

Niestety, kolejny zawodnik ogłosił swoje wycofanie się z udziału w Mistrzostwach Świata FIBA. Do rozpoczynającego się 25 sierpnia turnieju reprezentacja Kanady będzie musiała przystąpić bez Jamala Murray’a. Świeżo upieczony mistrz NBA z Denver Nuggets swoją decyzję tłumaczy powrotem do pełni zdrowia po długim, wymagającym sezonie:

„Kiedy przybyłem na obóz przygotowawczy, chciałem zobaczyć, jak zareaguje moje ciało po długi, wyczerpującym sezonie – zobaczyć, czy będę gotowy do rywalizacji na najwyższym poziomie na Mistrzostwach Świata. Po konsultacjach ze sztabem medycznym, jasnym jest, że wymagany jest dodatkowy czas na dojście do zdrowia. Podjąłem więc trudną decyzję, by nie brać udziału w Mistrzostwach.”

– Jamal Murray

W swoim oświadczeniu Jamal Murray dodaje, że jego marzeniem jest reprezentowanie Kanady w ramach przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich i zrobi wszystko, by ten cel osiągnąć.

Jamal Murray jest już kolejną gwiazdą NBA, która zdecydowała się na wycofanie udziału w Mistrzostwach na krótko przed ich rozpoczęciem. Minionej nocy podobne oświadczenie wystosował Kristaps Porzingis.

Kanadyjczycy w ramach przygotowań do Mistrzostw Globu rozegrali już trzy sparingi – dwa z Niemcami i jeden z Nową Zelandią. Wszystkie udało im się wygrać, choć ostatni mecz z reprezentacją Niemiec dopiero po dogrywce. Jamal Murray nie zagrał w żadnym z nich, ale rolę lidera na rozegraniu dobrze wypełniał Shai Gilgeous-Alexander.

Przed Kanadyjczykami – będącymi siłą rzeczy jednymi z faworytów turnieju – jeszcze dwa mecze sparingowe: z Hiszpanią i Dominikaną. Następnie udadzą się już do Indonezji, gdzie rozegrane zostaną mecze grupy H, w której Kanada zmierzy się z Francją, Libanem i osłabioną brakiem Porzingisa Łotwą:

wygrany grupy H: kurs: bukmacher:
Francja1.92 GRAJ
Kanada1.97 GRAJ
Łotwa18.00 GRAJ
Liban100.00 GRAJ

(kurs z dnia 16.08.2023)