Dziennikarz ESPN nowym asystentem Blazers!

Dziennikarz ESPN nowym asystentem Blazers!

Dziennikarz ESPN nowym asystentem Blazers!
Photo by Nathaniel S. Butler/NBAE via Getty Images

Jak donosi Adrian Wojnarowski z ESPN, jego kolega z redakcji – Mike Schmitz – podpisze umowę z Portland Trail Blazers, na mocy której zostanie asystentem generalnego managera.

Mike Schmitz wesprze Joe’ego Cronina, który został nowym generalnym managerem Portland Trail Blazers 10 maja. Funkcję tę tymczasowo pełnił już od 3 grudnia 2021 roku, kiedy to w skutek śledztwa przeprowadzonego w klubie, swoją prace stracił Neil Olshey. Śledztwo to dotyczyło toksycznych zachowań Olshey’a wobec swoich pracowników.

Mike Schmitz do tej pory był ekspertem od draftów – to on był współzałożycielem portalu DraftExpress, który zajmuje się scoutingiem i opisywaniem zalet oraz wad zawodników, którzy przystępują do draftu. Jego zatrudnienie w klubie NBA oznacza oczywiście, że nie przeczytamy już jego analiz w ESPN – z punktu widzenia kibica po prostu szkoda.

Blazers jednak z pewnością skorzystają na doświadczeniu Schmitza w obserwowaniu młodych talentów i należy zakładać, że to właśnie scouting będzie podstawowym zadaniem realizowanym przez niego w Portland. W najbliższym naborze – który odbędzie się już za niespełna miesiąc – Blazers wybierać będą z 7. numerem.