Duży transfer w PLK: Andrzej Pluta zmienia klub!

Duży transfer w PLK: Andrzej Pluta zmienia klub!

Duży transfer w PLK: Andrzej Pluta zmienia klub!
Andrzej Pluta (z piłką) / foto: Andrzej Romański

Udało się nam nieoficjalnie dowiedzieć, że Legia Warszawa mocnym uderzeniem rozpoczęła budowę składu na sezon 2024/2025. Nowym zawodnikiem stołecznego klubu został Andrzej Pluta, który podpisał dwuletnią umowę.

Tym samym potwierdziły się nasze informacje sprzed kilku dni, gdy pisaliśmy o tym, że Legia złożyła Plucie bardzo intratną propozycję dwuletniego kontraktu. Strony w ostatnich dniach prowadziły zaawansowane negocjacje, które doprowadziły do podpisania umowy na kolejne dwa lata.

Wiemy, że zawodnik poinformował już inne kluby o tym, że dokonał wyboru pracodawcy na sezon 2024/2025. Plutą interesował się m.in. Śląsk Wrocław. O możliwość dalszej współpracy pytała także Arka Gdynia, która zaczyna konstruować skład.


Pluta w Legii? To bardzo ciekawy ruch dla obu stron. Koszykarz ma w Legii pełnić bardzo ważną rolę w zespole prowadzonym przez trenera Ivicę Skelina. Warszawianie celują w zdobycie mistrzostwa, co z pewnością będzie dużym sportowym wyzwaniem dla reprezentanta Polski (lada moment rozpoczyna we Wrocławiu zgrupowanie).

Dla Pluty będzie to piąty klub na poziomie PLK. Wcześniej występował w Anwilu, Astorii, Treflu i Arce. Teraz dostanie szansę gry w zespole, którego celem jest zdobycie złotego medalu. Tego w Warszawie nie ukrywają.

Wiemy, że trener Skelin wraz z dyrektorem Aaronem Celem pytają także o kolejnych Polaków. W gronie kandydatów znajduje się m.in. Adrian Bogucki, który najprawdopodobniej opuści szeregi Arki Gdynia.

Pluta tym samym dołącza do Michała Kolendy, który przed rokiem podpisał dwuletnią umowę. Obaj w sezonie 2022/2023 grali ze sobą w Treflu Sopot, w którym zdobyli Puchar Polski. Słyszymy, że obaj mają teraz być czołowymi postaciami w Legii Warszawa.

superbet logo ZAŁÓŻ KONTO I OGLĄDAJ MECZE PLK ZA DARMO! 📺🤩

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.