Doncic: W NBA łatwiej zdobywać punkty niż w Europie

Luka Doncic szturmem zdobywa NBA. Debiutant, który wcześniej siał furorę w Europie zdobył się na ciekawe porównanie pomiędzy kontynentami.

Doncic w rozmowie z Alexem Madridem z Eurohoops stwierdził, że w NBA gra mu się nawet łatwiej niż w Europie. Przynajmniej, jeśli chodzi o zdobycze punktowe:

„Tutaj w NBA łatwiej zdobywa się punkty niż w Europie. W Europie jest mniejsze boisko i nie ma zasady trzech sekund. Dlatego myślę, że tutaj łatwiej o punkty.”

Boiska w NBA faktycznie są trochę większe od tych obecnych w Europie. Większy parkiet oznacza oczywiście więcej miejsca na manewry, co z pewnością ułatwia zadanie. Zasada trzech sekund w obronie zmusza środkowych NBA do wychodzenia z trumny, co także sprzyja łatwiejszemu zdobywaniu punktów.

Doncic niejako potwierdza swoje słowa statystykami. W Europie zdobywał 14,5 pkt na 45% skuteczności z gry i 30% zza łuku. W NBA notuje 20 pkt na mecz przy 43% z gry i 35% za trzy.

Luka skomentował także wybory do Meczu Gwiazd i jego brak w tym zestawieniu:

„Chciałem tam zagrać i byłem bardzo zawiedziony, kiedy się dowiedziałem, że tak nie będzie. Najbardziej jednak liczą się dla mnie ludzie, którzy na mnie głosowali. Byłem pod ogromny wrażeniem. Może za rok mi się uda.”

Nie ma siły – za rok Luka powinien już być w pierwszej piątce. Jeśli oczywiście nie zaliczy obniżki formy, ale jeśli tutaj jeszcze łatwiej zdobywa mu się punkty, to spadek formy raczej mu nie grozi.

Źródło: Youtube.com/NBA