Domantas Sabonis z poważną kontuzją

Domantas Sabonis z poważną kontuzją

Absolutnie fatalne wieści dla fanów Indiany Pacers. Domantas Sabonis z powodu kontuzji musi opuścić kampus na Florydzie i nie wiadomo, czy zobaczymy go jeszcze w tym sezonie.

Sabonis kilka dni temu nabawił się zapalenia rozcięgna podeszwowego. Z tą kontuzją zmagało się wcześniej wielu zawodników NBA, w tym m.in. Damian Lillard, czy Joakim Noah. Od pewnego czasu środkowy nie uczestniczył w treningach drużyny. Co więcej nie jest on w stanie w żaden sposób obciążyć lewej stopy bez bólu. Początkowo Pacers określali jego status jako day to day, lecz wczorajszego wieczoru okazało się, że Domas musi opuścić bańkę.

Informacje te przekazał, wracający po zawieszeniu, Adrian Wojnarowski:

Na ten moment pewne jest, że Sabonis nie wróci do gry przed startem playoffs. Zdaniem Woja, zawodnik ma nadzieję na powrót do gry w trakcie postseason, ale bardzo możliwe, że nie zobaczymy go już w ogóle w tym sezonie.

Dla Pacers to ogromne osłabienie. Na przestrzeni całego sezonu Sabonis był najlepszym i jednocześnie najrówniej grającym zawodnikiem Indiany. Nawet jeśli uda mu się wrócić na playoffy, co pozostaje wątpliwe, z pewnością daleki będzie od szczytu formy. Niewykluczone, że potencjalna absencja Litwina wpłynie także na Victora Oladipo, który co prawda w sparingach się pojawia, lecz nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji w sprawie gry w oficjalnych spotkaniach.

Wielka szkoda, że nie zobaczymy tegorocznej Indiany w pełni sił, gdyż ta ekipa ma spory potencjał i byłaby w stanie sprawić problemy praktycznie każdemu w playoffach. Tymczasem w obecnej sytuacji bardzo ciężko będzie wyjść poza pierwszą rundę.

Źródło: Youtube.com/Bleacher Report