Dirk Nowitzki otrzymał zaproszenie do 3-Point Shootout

Kilka minut temu Marc Stein z New York Times przekazał informację, iż Dirk Nowitzki otrzymał zaproszenie do konkursu rzutów za trzy punkty, który odbędzie się 16 lutego w Charlotte. Byłby to pierwszy udział Nowitzkiego w tej rywalizacji od niespełna jedenastu lat (2008, All-Star Game w New Orleans).

40-letni silny skrzydłowy Dallas Mavericks, który rozgrywa swój 21 sezon w barwach klubu z Teksasu, pięciokrotnie brał udział w konkursie dla najlepszych strzelców zza łuku. Po raz pierwszy zaprezentował się w nim w 2000 roku, u boku m.in Ray’a Allena, Mike’a Bibby’ego czy Allena Iversona. Jedyne zwycięstwo w Three-Point Contest Nowitzki odniósł w 2006 roku, gdy pokonał Gilberta Arenasa, Chauncey Billupsa, Quentina Richardsona czy Jasona Terry’ego. Dirk został wówczas pierwszym (i jedynym do tej pory) zawodnikiem o wzroście powyżej siedmiu stóp, który zdołał wygrać w tym konkursie.

źródło: youtube.com (HistoriaNBA)

Nowitzki znajduje się na jedenastym miejscu na liście wszechczasów jeśli chodzi o celne rzuty za trzy punkty w sezonie zasadniczym. Brakuje mu 49 trafień do wejścia do czołowej dziesiątki i przeskoczenia Joe Johnsona. Dirk z pewnością czuje na plecach oddech Jamesa Hardena, który w sprzyjających mu okolicznościach może wyprzedzić Niemca jeszcze w trakcie sezonu 2018-19 (70 „trójek” za Nowitzkim). Do tego, Nowitzki potrzebuje 173 punktów by wyprzedzić na liście wszechczasów Wilta Chamberlaina – 31,419 „oczek”.

źródło: youtube.com (NBA)

Jeśli Dwyane Wade uzyska przepustkę do Meczu Gwiazd 2019 jako gracz wyjściowego składu, Dirk wystartuje w konkursie rzutów za trzy punkty, to może warto byłoby dorzucić do tego grona Vince’a Cartera, który również nieubłaganie zbliża się do końca swojej kariery. „Half-Man/Half-Amazing” z pewnością byłby w stanie zaprezentować w konkursie wsadów coś ciekawego, a jeżeli będzie to jego ostatni sezon w NBA, to mógłby pożegnać się w wielkim stylu z kibicami.

źródło: youtube.com (NBA)