Dirk Nowitzki oficjalnie kończy karierę!

Dirk Nowitzki oficjalnie kończy karierę!

To, o czym nieoficjalnie mówiło się od bardzo dawna, wreszcie zostało otwarcie potwierdzone. Dirk Nowitzki ogłosił zakończenie kariery po obecnym sezonie.

21 lat. Tyle czasu trwała przygoda Dirka Nowitzkiego z ligą NBA i z Dallas Mavericks. Niemiecki skrzydłowy oficjalnie ogłosił zakończenie swojej kariery po dzisiejszym spotkaniu przeciwko Phoenix Suns.

„Jak się pewnie domyślacie, to mój ostatni mecz w tej hali. Próbowałem jogi, ale nie pomaga.”

Źródło: Youtube.com/Bleacher Report

Wcześniej byliśmy świadkami wystąpień ze strony legend NBA, które najbardziej zainspirowały Dirka. W ten sposób swoje 5 minut mieli także Larry Bird, Charles Barkley, Detlef Schrempf, Scottie Pippen, czy Shawn Kemp:

W trakcie samego meczu Mavericks oczywiście musieli puścić specjalne video, mające na celu uhonorowanie swojej legendy, co doprowadziło samego Dirka do łez:

W ostatnim meczu przed własną publicznością Dirk pięknie pożegnał się z fanami, którzy wspierali go przez te wszystkie lata. Tym razem nie tylko zaliczył kolejną paczkę, ale rzucił aż 30 punktów. Poprowadził dzięki temu Mavs do zwycięstwa, przypominając wszystkim jak wielkim zawodnikiem był swego czasu:

https://www.youtube.com/watch?v=BwH6FG4Wy0w

Źródło: Youtube.com/LQG

21 sezonów i cała masa rekordów, zwycięstw i historycznych chwil. Niemiec jest najlepszym zagranicznym strzelcem w historii ligi i w ogóle jednym z najlepiej punktujących zawodników. Z 31,540 punktami zajmuje 6 miejsce na liście wszech czasów. Jest też graczem, który spędził najwięcej sezonów w jednej organizacji. MVP sezonu zasadniczego, MVP Finałów po wybitnej postawie w 2011 roku, kiedy to zdobył pierwsze i jedyne jak dotąd mistrzostwo dla Mavericks. To tylko kilka z jego imponującej listy osiągnięć. Postać lubiana i szanowana przez wszystkich, której markowy fadeaway z jednej nogi był absolutnie nie do zatrzymania. Legenda! I w iście legendarnym stylu odchodzi z ligi:

Czas dogania jednak wszystkich i Nowitzki nie jest wyjątkiem. W wieku 41 lat Dirk zawiesza buty na kołku, chociaż nie oznacza to rozstania z Mavericks. Według źródeł Shamsa Charanii, Niemiec chciałby pozostać blisko organizacji i Mark Cuban ma już dla niego zaplanowaną „specjalną rolę”.

Dziękujemy Dirk!

https://streamable.com/30r0e