Derrick Rose zaskoczony głosowaniem do All-Star Game

Po pierwszych wynikach głosowania do Meczu Gwiazd, Derrick Rose ma dużą szansę na miejsce w pierwszej piątce. Dla samego zawodnika było to dużym zaskoczeniem.

Rose zajmuje trzecie miejsce w konferencji zachodniej (drugie pośród obrońców) i oznacza to, że ma realną szansę na swój czwarty występ w Meczu Gwiazd i pierwszy od sezonu 2011-12.

Dla samego Derricka taki stan rzeczy jest wielkim zaskoczeniem. Jak bowiem sam mówi, nie podąża za trendami i nie sprzedaje swojej osoby fanom poprzez social media:

„Nie próbuję sprzedawać siebie kibicom. To do mnie nie pasuje. To nie leży w mojej naturze. Nie mam Instagrama, ani żadnych takich. Po prostu ludzie sami o mnie pamiętają z jakiegoś powodu i widocznie im zależy.”

Potwierdzeniem szczerości tych słów niech będzie fakt, że Rose już jakiś czas temu zarezerwował sobie wakacje w Malibu na czas Weekendu Gwiazd. Wygląda na to, że będzie je musiał odwoływać:

Pewności jednak nie ma. James Harden po pierwszym głosowaniu traci do rozgrywającego Wolves około 150 tysięcy głosów. Broda jednak gra ostatnio na fenomenalnym poziomie i z pewnością odrobi tą stratę. Walka zatem będzie zapewne do samego końca. Dla Rose’a jest o tyle ważna, że powrót do ASG za sprawą wyboru trenerów będzie znacznie trudniejszy niż przy pomocy fanów.

Źrodło: Youtube.com/House of Highlights