Butler niezadowolony z roli w Sixers, pokłócił się z Brettem Brownem!

Sixers nie wyglądają ostatnio jak jeden z faworytów wschodu, a Jimmy Butler jak jeden z liderów. Bardzo szybko doszło więc do tarć w szatni.

No i się zaczyna – Jimmy Butler przyszedł do nowego klubu i sprawia problemy w szatni. Według wspólnego raportu Adriana Wojnarowskiego i Ramony Shelburne z ESPN, Jimmy Butler jest niezadowolony z tego, jak trener Brett Brown wykorzystuje go w rotacji Sixers. Co więcej, Jimmy swoje niezadowolenie wyraził w rozmowie z trenerem, która – według doniesień – odbiegała od tego, jak powinna wyglądać rozmowa zawodnika ze swoim szkoleniowcem.

Reporterzy ESPN podają, że Butler w sposób agresywny zakwestionował ofensywne założenia taktyczne trenera Browna, w ten sposób nadwątlając i tak już nie najlepszą chemię pomiędzy trzema najważniejszymi graczami zespołu. Taki incydent miał miejsce chociażby w czasie sesji filmowej przed meczem z Portland – część świadków wydarzenia określiła zachowanie Butlera mianem kompletnego braku szacunku.

Jimmy domaga się więcej gry przez klasyczne pick’n’rolle i więcej zaplanowanych izolacji, zamiast swobodnej ofensywy, którą preferują Sixers pod wodzą obecnego szkoleniowca. Źródła bliskie zawodnikowi obstają przy podobnym stanowisku, jakie obejmowali jeszcze w Minnesocie – bezpośredni styl wyrażania Butlera wynika z jego woli zwycięstwa i klarownego komunikowania swoich odczuć. Brzmi to jak bardzo naciągane usprawiedliwienie napadu złości. Mówi się, że to w jak mozolny sposób przebiega asymilacja Butlera w zespole Sixers, stawia pod dużym znakiem zapytania jego przyszłość w tym klubie Nie mniej jednak w tym sezonie zespół jest w pełni skoncentrowany na ułożeniu gry w okół już posiadanych graczy.

https://www.youtube.com/watch?v=REgblFdt7pI

źródło:YouTube/FreeDawkins