DeMarcus Cousins kończy sezon

DeMarcus Cousins kończy sezon

Potwierdziły się najgorsze obawy. DeMarcus Cousins praktycznie na pewno nie wystąpi już w tym sezonie w barwach Wojowników z powodu kontuzji.

Cousins doznał urazu w dzisiejszym meczu przeciwko Los Angeles Clippers. Boogie przejął piłkę i ruszył z kontrą na przeciwny kosz po pewne dwa punkty, niestety chwilę później leżał już na parkiecie. Środkowy odniósł kontuzję bez udziału przeciwnika, co sprawiło, że w obozie Dubs mieli bardzo poważne obawy. Jeśli bowiem zawodnik w ten sposób wypada z gry, zazwyczaj nie jest to krótka przerwa.

Źródło: Youtube.com/House of Highlights

Od razu po tym wydarzeniu, pojawiły się pogłoski, że Boogie zerwał mięsień czworogłowy lewego uda. Warriors co prawda liczyli jeszcze, iż jest to jedynie mocniejsze naciągnięcie, lecz słowa Steve’a Kerra nie napawały nadzieją:

„To całkiem poważny uraz i myślę, że DeMarcus będzie poza grą przez pewien czas.”

Niestety dla Warriors badanie rezonansem magnetycznym potwierdziło najgorszy scenariusz jakim jest zerwany mięsień i koniec sezonu dla DeMarcusa. Co prawda wszystko wskazuje na to, że obejdzie się bez operacji, jednakże raczej nie ma co liczyć na powrót Boogiego w tych rozgrywkach, nawet w symbolicznej formie w Finałach (o ile Warriors w ogóle tam dotrą).

Co to oznacza dla Warriors? Z pewnością ograniczenie opcji w ataku i zawężenie rotacji, a także powrót do częstszego grania Draymondem Greenem na środku. Z drugiej strony, Boogie był sporym osłabieniem Dubs w obronie, zatem ich defensywa raczej na tym skorzysta. I przede wszystkim – Golden State 2019 nie wyglądają już tak kosmicznie. Można zaryzykować stwierdzenie, że bez Boogiego są na podobnym poziomie co w zeszłym roku, a może nawet słabsi (ławka!), co otwiera szansę przed Houston Rockets (najprawdopodobniej) w drugiej rundzie.

Co to znaczy dla Cousinsa? Przede wszystkim stawia pod znakiem zapytania jego zbliżającą się wolną agenturę. Boogie wyglądał naprawdę bardzo dobrze po tak poważnej kontuzji, jednakże ostatecznie jego ciało nie wytrzymało trudów gry i zawodnik przeciążył lewą nogę. Taka kontuzja może być lampką alarmową dla wielu drużyn tego lata, tym bardziej w kontekście ilości klasowych zawodników na rynku. Czy DMC znów będzie miał kłopoty ze znalezieniem pracodawcy? A może zdecyduje się zostać w Golden State na kolejny sezon?

https://www.youtube.com/watch?v=KmZ7qGwKXVg

Źródło: Youtube.com/FreeDawkins