DeMar DeRozan w Chicago Bulls!

DeMar DeRozan w Chicago Bulls!

DeMar DeRozan w Chicago Bulls!
Photo by Justin Ford/Getty Images

No i w końcu – bo plotki i głosy o tym, że kluby są bliskie porozumienia, słyszeliśmy już od prawie doby. DeMar DeRozan, San Antonio Spurs i Chicago Bulls dogadali się w sprawie przyszłości gracza. Trafi on do WIndy CIty na zasadzie sign’n’trade. Oznacza to, że jako wolny agent podpisze nowy kontrakt ze Spurs, po czym od razu zostanie wymieniony do nowego klubu:

Bulls: DeMar DeRozan

Spurs: Thaddeus Young / Al-Farouq Aminu / pierwszorundowy pick / drugorundowy pick

Nowy kontrakt DeMara DeRozana będzie wynosić 85 milionów dolarów za trzy lata gry. Umowa jest w pełni gwarantowana i nie zawiera żadnych opcji – podaje Chris Haynes, poinformowany bezpośrednio przez agenta DeRozana, Aarona Goodwina.

No więc skompletowali w Chicago niezłą ekipę. Lonzo Ball, Zach LaVine, DeMar DeRozan, Nicola Vicevic – działa na wyobraźnię. Nie ulega też wątpliwości, że jest to skład osobowy, który stać na wschodzie na Playoffy. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że miejsce w ósemce powinno być ich planem minimum.

DeMar DeRozan w San Antonio Spurs mocno rozwinął swoją grę i trochę zmienił jej specyfikę. Rzucać za trzy nigdy się nie nauczył, ale nauczył się wykorzystywać swoją długą ramę jako silny skrzydłowy w niskiej koszykówce. Oprócz zdobywania punktów w izolacji i solidnej defensywy, poczynił postępy jako point-forward, rozdając w ostatnim sezonie rekordowe dla siebie 6,9 asysty na mecz. Do tego dorzucał 21,6 punktu na bardzo dobrej skuteczności 49,5%.

YT/NBA