Daryl Morey przedłużył kontrakt z Houston Rockets

Houston Rockets są bardzo zadowoleni z kształtu swojej obecnej drużyny. Dlatego też nie mieli najmniejszych wątpliwości, kiedy doszło do negocjacji z głównym architektem zespołu, Darylem Moreyem.

Morey, generalny menadżer Houston dogadał się ze swoimi przełożonymi w sprawie przedłużenia umowy na kolejne 5 lat. Nie zostały podane szczegóły dotyczące zarobków Daryla, lecz Tilman Fertitta, właściciel Rakiet twierdzi, że nie oszczędzał:

„Ten kontrakt zrobił z Daryla jednego z najlepiej zarabiających generalnych menadżerów w lidze, na co zasługuje w 100%.”

Morey oczywiście jest zadowolony z nowej umowy. Pomijając pieniądze, związał się on już mocno z Rakietami i jak sam mówi, nie chciałby pracować nigdzie indziej:

„Jestem przeszczęśliwy. Chciałbym spędzić resztę kariery w Houston.”

Jednocześnie od razu planuje swoje dalsze ruchy. GM zamierza kontynuować współpracę z trenerem zespołu, Mike’owi D’Antoniemu, którego kontrakt upływa z końcem przyszłego sezonu:

„Jest dla nas nieoceniony. Jeśli o mnie chodzi, chciałbym żeby pracował tu tak długo jak tylko zechce. To jest kwestia, którą omówimy w odpowiednim czasie. Myślę, że najlepszy okres na to przyjdzie latem.”

Morey dołączył do Rockets w 2007, po tym jak przez kilka lat pracował w Boston Celtics. Obejmował Houston, kiedy w koszulce Rakiet biegali jeszcze Tracy McGrady, Yao Ming czy Dikembe Mutombo. Przez ponad dekadę swej pracy przebudował całkowicie zespół, niejeden raz podejmując wielkie ryzyko, które zazwyczaj przynosiło sukcesy, jak pozyskanie najpierw Jamesa Hardena, a później Chrisa Paula.

Wiecie, że przez ostatnie 13 lat, Rakiety za każdym razem notowały sezon powyżej progu 50% zwycięstw? To druga najdłuższa seria w lidze, tylko po San Antonio Spurs:

„Cholerni Spurs, ciągle są lepsi. Mają więcej pierścieni, mają więcej zwycięstw.”

Morey bezboleśnie przeprowadził zespół od ery T-Maca i Yao, do potęgi na Zachodzie opartej na Hardenie i Paulu, unikając przebudowy. Tylko tego pierścienia wciąż brak. Czy w obecnym trzonie plan się powiedzie?

https://www.youtube.com/watch?v=WzS4eqaISHY

Źródło: Youtube.com/Ximo Pierto