D’Angelo Russell zastąpi Victora Oladipo w Meczu Gwiazd

Nie trzeba było długo czekać na poznanie zastępcy kontuzjowanego Victora Oladipo. Zastąpi go lider Brooklyn Nets, D’Angelo Russell.

Oladipo został wybrany do rezerw Meczu Gwiazd, lecz kontuzja wykluczyła go z gry na resztę sezonu. Dlatego też od razu wiadomo było, że ktoś musi go zastąpić. Głównymi kandydatami byli Jimmy Butler i D’Angelo Russell. Ostatecznie wybór padł na tego drugiego.

To oczywiście pierwsza nominacja dla tego młodego rozgrywającego i w pełni zasłużona (pamiętając, że mówimy o konferencji wschodniej). D’Lo rozgrywa swój najlepszy sezon w życiu, zdobywając średnio 19,6 pkt na mecz na skuteczności 44% z gry i 37% zza łuku, dodając do tego każdego wieczoru 6,4 ast. Wszystkie te liczby to rekordy kariery Russella.

Co najważniejsze jednak, D’Angelo stał się pełnoprawnym liderem Brooklyn Nets od czasu kontuzji Carisa LeVerta i z miesiąca na miesiąc wyglądał coraz lepiej, aż do fantastycznego stycznia (24/7 na mecz). Brooklyn natomiast w tym sezonie przestał być pośmiewiskiem ligi i zadomowił się na 6 miejscu w tabeli Wschodu. Liga postanowiła docenić Nets i zamiast wybrać trzeciego przedstawiciela Sixers, postawiła na pierwszego zawodnika z Brooklynu od 2014 roku (Joe Johnson).

Piękna sprawa. Kto by pomyślał przed sezonem, że Nets zagrają w playoffs (na co są większe szanse niż na ich wypadnięcie z ósemki) i w dodatku będą mieli swojego przedstawiciela w All-Star Game.

Źródło: Youtube.com/NBA