Dallas Mavericks pozyskują Willie Cauley-Steina z Warriors!

Dallas Mavericks pozyskują Willie Cauley-Steina z Warriors!

Po kontuzji Dwighta Powella, która najpewniej wykluczy go z gry aż do końca sezonu, Dallas Mavericks dość pilnie potrzebowali wzmocnienia pod koszem. Udało się je pozyskać i to całkiem tanio.

Według doniesień z kilku źródeł, Dallas Mavericks sfinalizowali wymianę z Golden State Warriors, na mocy której do Dallas trafi Willie Cauley-Stein. W zamian Mavericks oddadzą drugorundowy pick od Utah Jazz, a więc prawdopodobnie wybór w okolicach 50. miejsca. Przy dużej dozie szczęścia można wyciągnąć tak daleko kogoś wartościowego, ale nie jest to zasadą – oddali więc WCS’a stosunkowo tanio.

Oddanie kontraktu Cauley-Steina będzie stanowiło pewną oszczędność dla GSW na przyszły rok – z ksiąg znika bowiem jego gwarantowane 1,2 miliona na następny sezon. Pomijając względy finansowe, były już środkowy Warriors rozgrywa całkiem niezły sezon – choć ma za sobą lepsze. Notował jak do tej pory średnio 7,9 punktu, 6,2 zbiórki i 1,2 bloku na mecz, najczęściej wychodząc w pierwszym składzie i spędzając na parkiecie około 20 minut. W Mavericks może pełnić bardzo podobną funkcję. W końcu Dwight Powell pełnił rolę właśnie podstawowego centra u boku Kristapsa Porzingisa, który wychodził na parkiet jako nominalny silny skrzydłowy.

Duet Powell-Porzingis pasował do siebie świetnie. W ataku Kristaps najczęsciej wychodził na dystans, otwierając przestrzeń dla gry Luki Doncicia, natomiast Powell po zasłonach rolował do obręczy, stając się jednym z głównych beneficjentów podań Słoweńca. Podobną rolę może pełnić w ofensywie trochę mniej mobilny, ale również dobrze rolujący Cauley-Stein. Inaczej sprawa ma się jednak w defensywie, gdzie Porzingis oddelegowany był najczęściej do obrony obręczy, a Powell z kolei jako zawodnik mobilniejszy, biegał za skrzydłowymi. Tu WCS może mieć kłopot – najpewniej więc zobaczymy, jak Rick Carlisle wystawia niższe pierwsze piątki , Porzingisem na centrze i kimś zwrotniejszym na silnym skrzydle. Tak czy inaczej, Willie Cauley-Stein po tak okazyjnej cenie powinien być sensownym wzmocnieniem.

źródło:YouTube/Smart Highlights